Дерматологические и косметологические вопросы- родинки, бородавки, пигментация, сухость кожи после лета. Стоит ли бить тревогуСтатті 

Пігментація. Причини виникнення. Як лікувати?

Пігментація. Всі ставляться до неї по-різному. Одні вважають своєю індивідуальністю або» родзинкою”, інші – впадають в паніку при її появі, обґрунтовуючи це тим, що пігментні плями псують їх зовнішній вигляд і додають років.

Дійсно, якщо мова йде, наприклад, про веснянки, то вони можуть надавати особі певної принади. Але!  Можна зіткнутися і з іншими видами пігментних плям, які з’являються через наявність певних проблем в організмі. Тому сьогодні пропонуємо більш детально зупинитися на цьому питанні і розібратися в ньому.

Пігментні плями. Основні види

  • Веснянки (ефеліди) – характеризуються появою незначної пігментації жовтого/жовто-бурого кольору. Як правило, веснянки розташовуються на відкритих ділянках тіла: обличчя, шия, декольте, плечі. У більшості випадків їх власниками стають світлошкірі і світловолосі / рудоволосі представники, а також ті, хто мають спадкову схильність.
  • Хлоазми – візуально має вигляд плями світло-коричневого / коричневого / бурого плями, яке має чіткі межі. Утворюється найчастіше на обличчі. Причинами появи служить вагітність, наявність проблем гінекологічного профілю і травною системою.
  • Лентиго – це пігментні плями, колір яких варіює від жовтуватого до темно бурого кольору (іноді до чорного). В деякі випадках подібні плями можуть підніматися над поверхнею шкіри. Причини появи: тривале перебування під сонячними променями, гормональні порушення (статеве дозрівання у підлітків, вагітність, клімакс та ін.), наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ). Статистика вказує на те, що лентіго, як правило, характерно або для дітей до 10 років, або для категорії людей 60+.
  • Вітіліго – являє собою дерматологічне захворювання, яке призводить до втрати природної пігментації. Відбувається це через руйнування меланіну. Цьому сприяють: аутоімунні проблеми, ендокринні захворювання, проблеми з шлунково-кишковим трактом, генетика, вплив деяких хімічних речовин.
  • Родимки (невуси) – це вроджені або набуті освіти. Їх колір може бути від світло коричневого до чорного кольору. У разі, пошкодження родимки, зміни її розміру / форми, важливо звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Визначити вірним чином вид пігментації і вирішити що з нею робити може тільки лікар. У деяких випадках для цього може знадобитися додаткова діагностика.

Пігментація шкіри. Яка діагностика може бути призначена?

Пігментні плями можна назвати так званим «індикатором» стану нашого організму. Саме з цієї причини їх поява не варто відносити в розряд тільки лише косметичних проблем. При виявленні пігментних плям важливо і потрібно звернутися за консультацією до дерматолога, який в першу чергу визначить справжню причину їх появи. Для цього може знадобитися додаткова діагностика, яка може включати в себе наступні заходи:

  • дермоскопія;
  • здача аналізів (аналізи на гормони, інфекційна панель та ін.);
  • гістологія (вивчення зрізу тканини);
  • консультація інших вузькопрофільних фахівців (ендокринолог, гінеколог, гастроентеролог та ін.).

Лікування пігментації обличчя і тіла (Харків)

Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що підібрати правильне, а головне ефективне лікування можна тільки після визначення самої причини появи пігментації, для чого і потрібна попередня діагностика. У разі, якщо причиною появи пігментації є порушення в роботі певного внутрішнього органу/системи органів, то лікування, в першу чергу, направлено на основне захворювання, після лікування якого, пігментація самостійно «йде».

Головне, що слід розуміти – універсальних або відповідних всім методик лікування будь-якого виду пігментації шкіри немає. Головне знайти хорошого фахівця і довіритися йому.

У нашій клініці прийом веде кваліфікований лікар-дерматовенеролог Мошна Марія Іванівна, яка обов’язково допоможе вирішити наявну проблему. Раді бачити Вас в нашому медичному центрі. Ми подбаємо про здоров’я і красу вашої шкіри!

Вам будет также интересно

Leave a Comment