<
Статті 

Резус-фактор: що значить, як визначити, де здати аналіз?

Мабуть, кожен знає, що кров кожного з нас володіє певними характеристиками.  Перше, що спадає на думку – це група крові: I, II, III, IV. Друга не менш важлива характеристика-резус-фактор. Як правило, про значення групи крові більшість має хоча б базове уявлення, а ось значення словосполучення «резус-фактор» для багатьох залишається незрозумілим. Тому сьогодні пропонуємо вам розібратися в даному понятті.

Резус-фактор – що це? Для чого його необхідно знати?

Наша кров складається з клітин, еритроцитів, на поверхні яких може бути присутнім специфічний білок (антиген), а може і не бути присутнім – той самий резус. У разі його наявності, говорять про те, що кров резус-позитивна ( + ), у другому – резус-негативна (–).

Згідно зі статистичними даними близько 80% всього населення Землі мають +  резус-фактор. Люди, у яких даний антиген відсутній, характеризуються однією важливою особливістю – при переливанні їм «позитивної» крові або при вагітності, в разі виношування плоду з протилежним резусом, організм може почати «атаку» на чужорідний білок.

Це, в свою чергу, загрожує серйозними ускладненнями, аж до загибелі пацієнта (при переливанні) або дитини (при виношуванні). Тому резус-фактор обов’язково необхідно враховувати при плануванні материнства або в екстремальних життєвих ситуаціях, коли людині необхідно стати донором.

Визначення резус-фактора крові. Коли проводиться?

Багато людей живуть, не знаючи свій статус, поки не зіткнулися з ситуацією, яка до цього зобов’язує. Однак перевірити резус-фактор обов’язково слід в наступних випадках:

  • при підготовці до материнства і вагітності;
  • при гемолітичній хворобі новонароджених;
  • при підготовці до хірургічної операції;
  • якщо людина виступає донором.

Забір біоматеріалу для визначення резус-фактора крові. Як проводиться?

Процедура забору крові нічим не відрізняється, наприклад, від звичайного загального аналізу крові: медсестра збирає в пробірку трохи венозної крові (в деяких клініках – капілярної), запечатує і маркує бульбашка. Дана процедура практично безболісна для пацієнта і займає всього кілька хвилин.

Що стосується підготовки до здачі аналізу, то спеціальної підготовки не потрібно. Єдина рекомендація – щоб останній прийом їжі був не менше ніж за 4 години до аналізу. Також при прийомі ліків варто уточнити у медиків, чи не вплинуть вони на результат тесту.

За результатами дослідження пацієнт отримує бланк, в якому стоїть відмітка Rh+ або Rh-. Перший варіант означає позитивний резус, другий-негативний.

У тому випадку, якщо з’ясовується, що у вагітної жінки негативний резус-фактор, їй можуть бути призначені додаткові аналізи. Це необхідно для того, щоб жінка народила здорову дитину.

Де можна здати кров на резус-фактор і групу крові в Харкові?

У лабораторії ЦМЕІ на Салтівці, а також в інших пунктах забору аналізів по місту ви можете здати кров на резус-фактор і групу крові.

Уточнити інформацію ви можете за телефонами: (0572) 65-20-14; (063) 588-84-98; (099) 037-58-73; (068) 180-02-80. Будемо раді бути корисними для Вас!

Вам будет также интересно

Комментарии: