<
Роль иммунитета в жизни человекаСтатті 

Роль імунітету в житті людини

Протягом життя людина хворіє різними захворюваннями. Зіткнувшись з вірусом або бактерією, організм людини виробляє імунітет – стійкість до збудника даної хвороби. До одних збудників імунітет зберігається довічно, а до інших тримається протягом декількох місяців. Але є люди, які хворіють часто і довго. Це говорить про те, що у них є проблеми з імунною системою. Саме їм за допомогою дослідження імунного статусу організму пропонують перевірити, як працює їх імунітет.

Що ж таке імунний статус і де його можна досліджувати? Стан імунного статусу досліджують за допомогою комплексного аналізу крові. Він робиться в лабораторії і показує, як і наскільки добре наш організм виробляє антитіла до вірусних та бактеріальних агентамів. Чому аналіз повинен бути комплексним? Вся справа в тому, що імунний статус включає в себе декілька компонентів – клітинний, гуморальний і неспецифічний імунітет. Розглянемо, яку роль в організмі відіграє кожен з них.

 

Види імунітету:

  1. Клітинний імунітет зазвичай формується на рівні клітини, що зрозуміло з назви. Він захищає організм від вірусів і внутрішньоклітинних бактерій. Також саме завдяки клітинному імунітету наш організм здатний вчасно розпізнати і знищити пухлинні клітини.
  2. Гуморальний імунітет або, як його ще називають, – загальний – побудований на принципі антиген-антитіл. Коли в наш організм потрапляє чужорідний бактеріальні агент, імунна система спочатку розпізнає його, а потім виробляє антитіла, які блокують і знешкоджують антиген.
  3. Третій вид імунітету – неспецифічний. Його ще називають вродженим. До нього відносяться кілька механізмів захисту:
    механічний – шкіра, слизові, війчастий епітелій;
    хімічний – ферменти, кисле середовище шлунка;
    імунний – фагоцити, вироблення інтерферону у відповідь на інфікування.

 

Коли всі ці ланки працюють без збоїв, ваш організм без зусилль впорається з хворобою. Але в сучасному світі, на жаль, мало людей з доброю  роботиою  імунної системоюи. Тому, якщо ви постійно хворієте, дуже важливо перевірити свій імунітет. Щоб отримати більш повне уявлення про роботу своєї імунної системи, потрібно досліджувати не тільки імунний статус, але і алергічні реакції організму. Адже вони теж регулюються імунною системою.

Як здавати аналіз на перевірку імунного статусу:

Щоб результати дослідження були максимально точними, необхідно відмовитися від жирної і гострої їжі за пару днів до дослідження. Аналіз потрібно здавати суворо натщесерце, інакше результат може бути спотворений. Якщо ви постійно приймаєте лікарські препарати, то про це треба попередити свого доктора заздалегідь. Наші фахівці допоможуть вам правильно підготуватися до здачі аналізу на дослідження імунного статусу організму і за результатами підібрати необхідну терапію. У нас строго індивідуальний підхід до кожного клієнта, тому і результат буде точним.

Нагадуємо Вам, що пройти необхідні лабораторні дослідження Ви можете в одному з пунктів забору аналізів по Харкову. Що стосується цін, з ними можете ознайомитися в розділі «Прайс лабораторії». Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам