<
Сезонные обострения болезней: что беспокоит нас чаще и почемуСтатті 

Сезонні загострення хвороб: що турбує нас частіше і чому

Дуже часто від друзів і знайомих в осінній період можна почути скарги на загострення хронічних захворювань. У когось почав боліти шлунок, хтось скаржиться на суглоби. Чому ж так відбувається? Як правило, це пов’язано з тим, що змінюються біоритми життя. Після відпустки і теплого літа, людина повертається до роботи, школіи. Виникають нові проблеми, стреси. Йде велике навантаження на нервову та імунну системи. І що б адаптуватися до неї, організм включає всі свої захисні сили. І все разом це «пробуджує» дрімаючі хронічні хвороби. Які ж хронічні хвороби найчастіше зустрічаються? Як правило це захворювання сечостатевої, травної та опорно-рухової систем. Поговоримо про кожне з них.

Хвороби сечостатевої системи

Одними з найперших на перепад температури реагують хвороби сечостатевої системи. Йде сезонне загострення циститу. І аднексита у жінок. Звиклі за три місяці до спекотної погоди, ми не завжди вчасно починаємо переходити на теплий одяг. Дуже часто можна побачити восени дівчат в тонких колготках і коротких спідницях. Йде переохолодження, знижується опірність організму і хвороботворні мікроби починають активно розмножуватися і викликати загострення захворювання. Причому 8 випадків циститу з 10 припадає на жіноче населення.

Це пояснюється особливостями будови жіночого організму – коротка і широка уретра, з якої інфекція дуже швидко потрапляє в сечовий міхур. Якщо вчасно не почати лікувати цистит, то інфекція буде підніматися вище по сечовивідних шляхах і сприяти виникненню захворювання нирок – пієлонефриту. Людину турбує часте і хворобливе сечовипускання, болі внизу живота. При появі такої симптоматики потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і здати аналіз сечі і посів з уретри. Вчасно проведена діагностика і призначене лікування вбереже вас від ускладнень захворювання.

Хвороби травної системи

З настанням осені травна система теж починає «обурюватися». Йде загострення гастриту і виразкової хвороби. Людину починають турбувати болі в епігастрії, тощакові болі, важкість у животі, порушення стулу. Чому ж ці симптоми з’являються частіше в осінньо-зимовий період? Все пояснюється досить просто. Дні стають коротшими, холоднішає. На цьому тлі знижується емоційний фон. І відповідно змінюється режим харчування. Адже всім нам добре знайомий стан «заїдання» депресії. Йде підвищене навантаження на органи травлення. Відповідно в шлунок викидається більше кислого шлункового соку і його слизова стоншується під цим впливом.

Крім того, є ще другий дуже важливий фактор, який призводить до загострення гастриту і виразкової хвороби. Це бактерії Helicobacterpylori. Власне саме вони і є основною причиною виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту. Саме з цього бажано не чекати, коли з’являться симптоми, а заздалегідь перевіритися на наявність антитіл до Helicobacter і восени більш ретельно дотримуватися дієти. Не переїдати, не вживати жирну і смажену їжу. Ну і при появі перших симптомів звернеться до гастроентеролога.

Чому починають турбувати суглоби

Якщо у вас є захворювання опорно-рухового апарата, то будьте готові до його загострення в холодний період. Сира прохолодна погода, обмеженість рухів та як наслідок порушення кровопостачання в суглобах або ж навпаки, підвищення навантаження при перших заморозках, коли на вулиці ставати слизько. Все це сприяє загостренню артрозів і артритів. Крім того причиною хвороби суглобів може бути хронічна інфекція, така як стрептокок, яка при нормальному імунітеті НЕ дає про себе знати, але коли йде зниження опірності організму, бактерія «прокидається» і як наслідок суглоби починають опухати і боліти. Профілактикою захворювання суглобів служить спеціальна гімнастика вранці, для відновлення кровопостачання, теплий одяг в прохолодну погоду, ну і бажано здати аналіз на наявність бактерій в крові.

У нашому лікувально-діагностичному центрі ви можете пройти будь-яке обстеження за прийнятними цінами. І отримає консультації наших фахівців. Ми допоможемо вам уникнути сезонних загострень захворювань.

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам