Щитовидная железа. Лабораторная диагностикаСтатті 

Щитовидна залоза. Лабораторна діагностика

Процес перебудови нашого організму на зимовий період є досить складним. Він впливає на зниження імунітету і загострення гормональних захворювань. Саме щитовидна залоза виробляє найважливіші гормони, які регулюють обмін речовин, теплообмін, підтримують роботу м’язів, нервової, серцево-судинної, травної систем і головного мозку. Природно, наявність порушень в роботі щитовидної залози позначається на життєдіяльності всього організму в цілому. Тому сьогодні хочемо звернути увагу на лабораторну діагностику захворювань щитовидної залози.

Основні захворювання щитовидної залози

 • Зоб – збільшення розмірів щитовидки, наявність наростів у вигляді вузликів. У більшості випадків дана проблема діагностується випадковим чином під час прийому у лікаря-ендокринолога, що пов’язано з відсутністю виражених ознак захворювання. Основна небезпека захворювання полягає в надмірному виробленні гормонів, що може привести до інтоксикації всього організму.
 • Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) – підвищений рівень гормонів. Характерні симптоми: різке зниження ваги, відчуття жару у всьому тілі, значний дискомфорт від високої температури повітря, підвищена слабкість, порушення сну, тремтіння в руках, підвищена нервозність.
 • Гіпотиреоз – гормони виробляються в недостатній кількості. Характерні симптоми: різке збільшення ваги, суха шкіра, наявність набряків, запори, підвищена стомлюваність, ламкість нігтів, випадання волосся, рідкісний пульс.

Слід також зазначити, що зустрічаються випадку, коли при наявності ендокринних порушення, пацієнти мають проблеми з функціонуванням очного апарату:

 • очні яблука видавлюються з орбіт;
 • очні м’язи втрачають рухливість;
 • білки очей червоніють;
 • двоїться в очах;
 • хворобливість / дискомфорт при яскравому світлі;
 • підвищена сльозоточивість.

Наявність подібних симптомів-серйозний привід для звернення до ендокринолога і проведення відповідної лабораторної діагностики.

Діагностика захворювань щитовидної залози. Аналізи на гормони щитовидної залози (Харків)

 • аналіз на тиреотропний гормон гіпофіза – ТТГ) – стимулює утворення і секрецію гормонів;
 • аналіз на трийодтиронін (Т3) загальний і вільний;
 • аналіз на тироксин (Т4) загальний і вільний;

Як правило, додатково призначаються імунологічні аналізи для виявлення справжньої причини розвитку конкретного захворювання і точної діагностики.

Підготовка до здачі аналізів на гормони щитовидної залози

 • за 24 години не можна: вживати спиртні напої, піддаватися серйозним фізичним навантаженням і стресових ситуацій;
  аналіз здається натщесерце (після 10-12 годинного голодування);
 • у деяких випадках слід скасувати вживання конкретних лікарських препаратів (за погодженням з лікарем).

Де здати аналізи на гормони в Харкові?

Лабораторія лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ пропонує вам проведення, як окремих, так і комплексних лабораторних досліджень для діагностики функції щитовидної і паращитовидної залоз. Наші ціни цілком доступні (від 120 грн за аналіз). Ми гарантуємо Вам отримання достовірних результатів аналізів в строго позначений період часу.

Також хочемо нагадати, що в нашому медцентрі ви можете отримати консультацію досвідченого кваліфікованого ендокринолога і виконати УЗД щитовидної залози (дозволить оцінити розміри органу, виявити структурних змін, якщо такі є).

Пам’ятайте, що своєчасна діагностика сприяє вашому швидкому одужанню і допомагає уникнути серйозних ускладнень.

Отримати більш детальну інформацію про роботу лабораторії, за цінами і термінами виконання аналізів ви можете за телефонами: (0572) 65-20-14; (063) 588-84-98; (099) 037-58-73; (068) 180-02-80 (лабораторія на Академіка Павлова). Нагадуємо, що здати аналізи ви можете в одному з 11 пунктів забору аналізів по місту. З їх адресами і телефонами ви можете ознайомитися в розділі «Контакти». Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment