<
Современная диагностика кишечных паразитовСтатті 

Сучасна діагностика кишкових паразитів

У медицині давно відомо, що причиною багатьох захворюваннь є паразити кишечника. В останні роки зростає число заражень глистами і найпростішими. Особливо схильні діти, так як в їх кишечнику ще немає сформованих механізмів захисту. На сьогоднішній день існує близько 100 різновидів паразитів, здатних завдати шкоди здоров’ю людини. Чим же вони такі небезпечні і які процеси відбуваються в організмі? Яка діагностика кишкових паразитів необхідна?

Потрапляючи в кишечник, паразити травмують його стінки, чим порушують процес пристінкового травлення. Так само вони позбавляють організм необхідних поживних речовин, вітамінів, чим викликають авітамінози та інші порушення обміну речовин В процесі своєї життєдіяльності паразити виділяють токсини, які отруюють організм, викликають інтоксикації і алергічні реакції.

 

За якими ознаками можна запідозрити наявність паразитів в організмі

Современная диагностика кишечных паразитов

Як правило у людей, які страждають паразитарними захворюваннями порушується стул. Йде чергування діареї з запорами. Це пояснюється тим, що деякі види глистів впливають на процеси всмоктування води в кишечнику і на перистальтику. Крім того, коли паразитів стає багато, вони можуть викликати непрохідність, так як збившись в клубок, здатні закупорити просвіт кишечника.

Другим симптомом є здуття живота і підвищене газоутворення, що розвивається в результаті порушення перистальтики і початку запального процесу в кишечнику.

Так само, люди, заражені паразитами, часто страждають алергічними реакціями, так як продукти життєдіяльності глистів дуже токсичні для нашого організму і на них виробляються антитіла, як на чужорідних агентів. Так само за рахунок отруєння організму йде погіршення стану шкіри, зниження апетиту, головні болі, запаморочення, безсоння і підвищена стомлюваність.

Паразити здатні викликати у людини стан, схожий на простудне захворювання. В особливо запущених випадках, вони можуть послужити причиною розвитку бронхолегеневих захворювань. Так як личинки деяких паразитів проходять стадію розвитку в легенях людини.

Таким чином ми бачимо, що від паразитів треба позбавлятися якомога швидше. Чим раніше розпочато лікування, тим менше наслідків буде для нашого організму. Але для того, що б почати лікується, необхідно пройти діагностику. Розглянемо які методи діагностики існують і які з них більш інформативні.

 

Діагностика кишкових паразитів

Современная диагностика кишечных паразитов

Одним з найпростіших способів є здача крові на антитіла до різних видів паразитів. Але у цього способу є недолік – він в деяких випадках дає хибнопозитивні результати. І до сьогоднішнього дня найточнішим способом вважається п’ятиразова здача калу.

Але ті, хто хоч раз пробував п’ятикратно зібрати кал у дитини розуміють наскільки це не просте завдання. І зараз найбільш достовірним і сучасним методом є аналіз калу за допомогою пробірок PARASEP, в яких шляхом збагачення матеріалу можна виявити 18 видів паразитів за одне дослідження.

Таким чином вам не потрібно п’ять разів здавати аналіз калу. Досить зібрати його один раз. У лабораторії лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» ви можете здати всі аналізи. І наші фахівці допоможуть вам грамотно і якісно обстежитися на наявність паразитів і підібрати відповідне лікування. У нас ціна відповідає якості.

Вам будет также интересно

Комментарии: