Свертываемость кровиСтатті 

Згортання крові

Аналіз, що виявляє порушення згортання крові, називається коагулограма. Крові необхідна плинність, щоб рухатися по судинах і венах. При цьому виникла кровотеча зупиняється, завдяки коагуляції або згортання крові. Гомеостаз-біологічна система, яка забезпечує рідкий стан крові і її здатність згортатися. Оцінити ефективність роботи гомеостазу дозволяє лабораторне дослідження-коагулограма. Отже, згортання крові.

Чому потрібно перевірити згортання крові?

Час від часу кожен стикається з порізами і знає, що спочатку виникає кровотеча, а потім утворюється згусток і закупорює місце пошкодження. Кров’яний згусток або тромб може виникнути і всередині судини, артерії, вени. Коли згортання підвищена, тромби утворюються швидко, а розсмоктуються довго, що призводить до закупорки судин.

Якщо здатність крові згортатися знижена, згустки формуються повільно, а значить, виникає ризик кровотеч. Це небезпечний стан, особливо для тих, хто планує хірургічне втручання і жінок, яким чекають пологи.

Аналіз на згортання крові дає можливість оцінити роботу гомеостазу, баланс згортання і протизгортаючої систем крові. Оцінюється кілька параметрів, серед них тромбіновий час, протромбіновий індекс, які показують швидкість формування згустків крові, рівень фіброгену, білка, який знаходиться в тромбоцитах, D-димер — показник інтенсивності процесу утворення і руйнування згустків.

Показання для коагулограми

Порушення згортання крові можуть виникнути через вроджених або набутих факторів. Своєчасна діагностика дозволяє уникнути важких наслідків, виявити збої в роботі кровотворних органів і вжити необхідних заходів. Призначають аналіз у випадках:

  • ознаки патології згортання крові;
  • підготовка до оперативного втручання і післяопераційний період;
  • планування вагітності та обстеження при вагітності;
  • варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
  • захворювання печінки;
  • патологи серцево-судинної системи;
  • застосування пероральних контрацептивів;
  • тривале лікування непрямими антикоагулянтами.
  • спадкові захворювання (варикозне розширення вен, інфаркт, інсульт у близьких родичів).

Як підготуватися до здачі аналізу?

Кров на аналіз здають вранці натщесерце. Прийом їжі слід припинити за 8-10 годин, допустимо пити негазовану воду. Про прийом будь-яких медикаментів потрібно повідомити лікаря, щоб він зміг врахувати їх вплив. У лабораторії ЦМЕІ ви зможете пройти обстеження швидко і якісно. Високоточне сучасне обладнання в руках грамотних фахівців забезпечить достовірний результат.

Вам будет также интересно

Leave a Comment