Тейпы: кому нужны. В чем польза кинезиотейпирования?Статті 

Тейпи: кому потрібні. У чому користь кинезиотейпирования?

Мабуть, ви звертали увагу на людей, у яких на спині, плечах, ногах або інших ділянках тіла присутні різнокольорові пластирі. Не всі розуміють що це і для чого вони потрібні. Пояснюємо: це не пластирі, а кінезіотейпи – головний інструмент кінезіотейпування – сучасного методу лікування і профілактики хвороб м’язів і суглобів. Що це? Кому вони потрібні? У чому їх користь? Сьогодні детально розберемося в цих питаннях.

Тейпи або кинезиотейпы. Що це?

Кінезіотейпи являють собою спеціальні стрічки, до складу яких не входить латекс. Дані еластичні стрічки за властивостями аналогічні шкірі. Така клейка стрічка з тканини використовувана для фіксації або підтримки суглобів. Іншими словами пов’язка з тейпа являє собою високоефективний дуже точний індивідуальний бандаж або фіксатор.

Як діють тейпи?

Кінезіотейпування – фізіотерапевтичний метод впливу, в процесі якого за рахунок натягу тейпа утворюються складки на шкірі, і збільшується міжтканинний простір під тейпом. В результаті, відбувається декомпресія нижніх тканин, локально збільшується мікроциркуляція крові і лімфи, зменшується больовий і набряклий синдроми.

Подібний метод довів свою результативність в період реабілітації після операцій і травм, при порушеннях постави, для стабілізації суглобів з метою підтримки зв’язкового апарату, а також при заняттях спортом – тейпи виступають додатковим зв’язковим елементом, який частково бере на себе навантаження і полегшує роботу м’язам.

Кому допоможуть тейпи? Основні показання для їх використання

Тейпи застосовуються, як для лікування мікротравм м’язів, отриманих в результаті спортивних тренувань, так і для профілактики цих травм: тейп фіксується перед тренуванням і здійснює підтримку м’язів, зв’язок і сухожиль протягом заняття, підвищуючи мобільність.

Дана методика активно використовується в медицині: травматологія, ортопедія, неврологія, педіатрія, реабілітація.

Важливо, щоб тейп був накладений вірним чином. Для цього рекомендується звернутися до грамотного фахівця. Адже для правильної аплікації необхідні знання анатомії, принципи роботи м’язів і суглобів і ін.При правильному накладенні тейп діє відразу і продовжує діяти до 5-7 днів.

Неправильне накладення тейпа або не дає ефекту, або може завдати шкоди організму.

Який тейп вибрати?

Тейпи розрізняються за кольором, розміром і ступенем фіксації. Спочатку дані стрічки були бежевого і білого кольору, пізніше з’явилися і інші. Різноманітність кольорів орієнтоване на індивідуальне сприйняття кольорів пацієнтів. Грає роль і кольоротерапія, яка сприяє поліпшенню емоційного стану конкретного пацієнта.

Що стосується ступеня фіксації, то тейпи бувають стандартні, з м’яким клеєм для чутливої шкіри, для дітей і літніх людей, а також водостійкі тейпи з посиленим клеєм, які необхідні при заняттях водними видами спорту і при інтенсивному потовиділенні.

Найбільш часто використовуються бавовняні тейпи-вони не викликають подразнень і близькі по товщині до шкіри.

Переваги використання тейпов. У чому їх користь?

  • тейпи підвищують ефективність м’язового скорочення;
  • прискорюють процеси відновлення;
  • закріплюють терапевтичні дію фізіопроцедур, масажу і мануальної терапії;
  • знижують ймовірність отримання спортивної травми і виникнення больового синдрому.

Даний метод не є панацеєю і не замінює якісної медикаментозної і грамотної мануальної терапії, не скасовує щоденну самостійну роботу пацієнта (лікувальну гімнастику, відвідування басейну, дотримання режиму навантажень і відпочинку), але в значній мірі полегшує і прискорює процес реабілітації.

Кінезіотейпування в Харкові. Куди звернутися?

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці прийом ведуть грамотні фахівці, який мають значний практичний досвід, теоретичні знання методик і принципів тейпінга. Тому Ви можете бути впевнені в тому, що тейпи будуть накладені за всіма правилами і принесуть Вам тільки користь. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment