<
Тремор рукСтатті 

Тремор рук. Чому трясуться руки?

Багато хто припускає, що тремор рук – це проблема похилого віку. Однак подібний синдром не рідкість і серед молодих людей. Він заподіює дискомфорт, розвиває ряд комплексів і знижує якість життя, адже стає досить проблематично виробляти не тільки будь-які дії з дрібними предметами, але і не пролити гарячий чай, відкрити замок дверей і інше. Про те, чому з’являється тремтіння в руках і як його усунути далі в статті.

Причини тремору рук або чому трясуться руки?

Тремор рук

Для початку слід розмежувати такі поняття, як фізіологічний (нормальний) і патологічний тремор. Нормальний тремор притаманний багатьом здоровим людям і, як правило, проходить сам по собі після усунення «дратівної» фактора, яким може бути:

  • важка фізична робота (підняття важких предметів, тривала статичне навантаження і т.д.);
  • емоційне перенапруження (переживання перед відповідальним подією, реакція на звістку про сумну подію, тривале перебування в стресі, депресія та ін.);
  • втома, переохолодження.

За вищезгаданих причин тремтіння в руках може спостерігатися у людей різних вікових категорій. Крім того, фізіологічний тремор властивий і для новонароджених, а також дітей більш старшого віку. Подібний стан пояснюється незрілістю нервової системи.

Далі більш докладно зупинимося на так званому патологічному треморі.

Патологічний тремор рук. Чим він викликаний?

Фахівці звертають увагу на те, що даний вид тремору в переважній кількості випадків є одним із симптомів досить серйозних захворювань внутрішніх органів. Таке тремтіння кінцівок може спостерігатися при різних патологічних станах:

  • гостра або хронічна інтоксикація організму алкоголем (алкогольний тремор);
  • вживання наркотичних речовин;
  • отруєння токсичними речовинами (чадний газ, передозування медикаментозними препаратами);
  • нестабільний гормональний фон;
  • ураження нирок, печінки, щитовидної залози;
  • цукровий діабет і тд.

Крім того, тремор може з’явитися на тлі поразки підкоркових структур головного мозку (судинний паркінсонізм, наслідки травм, запальних процесів ЦНС, хвороба Паркінсона), ураження структур мозочка і провідних шляхів. У деяких випадках свою роль відіграє генетичний фактор.

 

Тремор рук. Причины

 

Важливо! Якщо Ви помітили тремтіння рук у себе або своїх рідних, необхідно звернутися до лікаря. Записатися на консультацію до невропатолога, вчасно провести діагностику і лікування – ось, що дозволить в майбутньому уникнути багатьох проблем.

Лікування тремору рук в Харкові

Лікування тремтіння рук в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці завжди комплексне і підбирається індивідуально для кожного пацієнта. В першу чергу з’ясовується причина розвитку синдрому. Для цього проводиться огляд, призначається необхідна лабораторна та інструментальна діагностика. При необхідності може бути рекомендована консультація інших вузьких фахівців (інфекціоніста, ендокринолога, ревматолога, психіатра і ін.).

Якщо подібний стан знайомий Вам – не займайтеся самолікуванням, а зверніться за спеціалізованою медичною допомогою. У нашій клініці веде прийом грамотний лікар-невропатолог Тупчій Світлана Сергіївна, яка допоможе Вам впоратися з наявною проблемою. Запис на консультацію за телефонами: +38 (057) 703-62-24; +38 (073) 036-60-56; +38 (0572) 65-18-75. Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам