УЗИ при беременности – залог здоровья мамы и малыша ЦМЭИСтатті 

УЗД при вагітності – запорука здоров’я мами і малюка

Одним з методів діагностики під час вагітності є ультразвукове дослідження. Всі жінки при цьому задаються питаннями: скільки разів необхідно виконувати таку процедуру, що вдається дізнатися за допомогою УЗД, чи безпечна процедура? Відповіді на дані питання ви знайдете в даній статті.

Для чого виконується УЗД вагітним?

В першу чергу дане діагностичне захід проводиться для встановлення факту вагітності. Крім того, кожна жінка, що знаходиться в «цікавому» положенні, ще задовго до пологів, хоч і через монітор, може побачити свого малюка і познайомитися з ним. Однак, крім подібних приємностей, УЗД надає можливість з самих ранніх термінів інформативно і безпечно спостерігати за розвитком плода, а також стежити за здоров’ям майбутньої мами.

Коли необхідно робити УЗД вагітним?

Фахівці рекомендують виконувати дану процедуру стандартно три рази за весь період вагітності, як правило, це 10-14; 20-24; 30-32 тижні. Важливо відзначити, що на кожному триместрі визначається важлива інформація:

  • 10-14 тижні (1 скринінг при вагітності) – на даному етапі визначається точний термін вагітності, визначається попередня дата пологів, а також оцінюється стан плода (розташування органів, кількість пальців на руках і ногах і т. д.);
  • 20-24 тижні (2 скринінг при вагітності) – оцінюється маса дитини, пропорції різних частин тіла відповідно до даного терміну вагітності, а також надається можливість дізнатися стать дитини. Крім того, вивчається стан плаценти і оцінюється кількість навколоплідних вод, тонус матки;
  • 30-32 тижні (3 скринінг при вагітності) – визначають розташування плода (тазове або головне), розташування пуповини, робиться приблизний розрахунок маси дитини при народженні, оцінюється стан шийки матки.

Чи безпечно УЗД під час вагітності?

Важливо відзначити, що даний метод дослідження в медичній практиці застосовується вже більше 60 років. При цьому немає жодного доказ того, що УЗД шкідливо для плода або вагітної. З цієї причини ви можете сміливо виконувати дану процедуру у встановлені терміни.

3D і 4D УЗД: в чому особливості?

Традиційно УЗД дозволяє переконатися в тому, що стан дитини і майбутньої мами в нормі. Так, раніше вдавалося переглядати лише органи дитини, виявляти грубі пороки в розвитку, а також на ранніх термінах вагітності виключати хромосомні захворювання і т.д. однак сьогодні сучасні технології (3D/4D УЗД) дають можливість побачити об’ємне зображення дитини.

Майбутні батьки можуть отримати, як перше фото свого малюка (3d УЗД), так і відео з його першими рухами (4D УЗД). Тепер ви можете з легкістю споглядати те, чим займається Ваш малюк в даний момент часу, наприклад, посміхається він, позіхає або смокче палець.

3D/4D УЗД вагітним в Харкові

У медичному центрі ЦМЕІ є надійне обладнання нового покоління, яке дозволяє отримати кольорове зображення високої точності. Крім того, наші фахівці детально розшифровують дані досліджень, а також відповідають на всі ваші запитання. В результаті ви зможете переконатися в тому, що здоров’ю плода і майбутньої мами нічого не загрожує.

Вам будет также интересно

Leave a Comment