<
ВПЧ – это страшно?Статті 

ВПЛ – це страшно?

А ви знали, що ряд інфекцій абсолютно ніяк не проявляють себе? У підсумку людина переконана, що він здоровий. Але! Він може бути носієм патогена і інфікувати інших людей, сам не бажаючи того. Однією з таких прихованих загроз є вірус папіломи людини (ВПЛ або HPV – human papilloma virus).

ВПЛ. Що це таке? Як відбувається зараження?

Папіломавірусна інфекція або ВПЛ-інфекція відноситься до розряду хвороб, яке передаються статевим шляхом (включаючи анальний і оральний секс), але можливий і контактний шлях інфікування, тобто зараження настає під час дотику зі шкірою/слизовими оболонками зараженої людини. Досить рідко (3% випадків) інфекція передається від матерії до плоду через амніотичну рідину (навколоплідні води).

В даний час відомо близько сотні різних типів ВПЛ, з них найбільш вивчені 80 типів. Так, різні типи вірусу можуть провокувати розвиток різних захворювань, при цьому уражається найчастіше аногенітальний тракт (статеві органи і задній прохід).

Основні симптоми ВПЛ. Як розпізнати інфекцію?

Під час зараження вірус проникає в організм і його «зустрічають» клітини нашої імунної системи, які, як правило, не дають розвиватися ВПЛ. Іншими словами захворювання протікає латентно і протягом 6-12 місяців відбувається самолікування. Однак на тлі ослабленого імунітету, при частій зміні статевих партнерів (навіть через кілька років) ВПЛ починає свою «роботу». В результаті вірус вбудовується в хромосоми клітин, змінюючи тим самим його роботу. Як результат – починається безконтрольне поділ і розростання клітин, яке стає причиною появи новоутворень (бородавки, кондиломи) в області статевих органів, обличчя, слизових оболонок ротової порожнини і горла.

ВПЛ. Які типи викликають рак?

  • Не викликають рак: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49.
  • Рідко викликають рак: 6, 11, 13, 32, 34, 40, 41, 42, 43, 44, 51, 72.
  • Відсоток ракового переродження середній: 26, 30, 35, 52, 53, 56, 58, 65.
  • Найчастіше дають переродження: 16, 18, 31, 33, 39, 45, 50, 59, 61, 62, 64, 68, 70, 73.

Діагностика ВПЛ (Харків)

Визначити наявність вірусу можна за допомогою лабораторних методів дослідження. Як правило, направлення на проведення аналізу дає дерматолог, гінеколог або уролог після огляду. Але, все ж, рекомендується робити аналіз на ВПЛ 1 раз в 2-3 роки.

Найбільш достовірним є обстеження, спрямоване на виявлення ДНК в зіскрібку епітелію – аналіз методом ПЛР. Дане дослідження дає можливість не тільки визначити наявність вірусу, але і визначити його типи високого онкогенного ризику. Виконати аналіз на ВПЛ методом ПЛР ви можете в лабораторії нашого медичного центру в комфортній обстановці і за доступною ціною. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии: