Вульвовагинит у девочек. Как распознать и лечить?Статті 

Вульвовагініт у дівчаток. Як розпізнати і лікувати?

Багато хто помилково припускає, що розвиток запальних процесів статевих органів характерно тільки для дорослих представниць прекрасної статі. На жаль, це не так. Подібна проблема може наздогнати і маленьку дівчинку. Так, згідно зі статистичними даними з таким захворюванням, як вульвовагініт зустрічається в 60-70% дівчаток у віці до 8 років. Існують різні причини виникнення цього захворювання. Саме на них і пропонуємо зупинитися в цій статті. Крім того, розглянемо тривожні симптоми захворювання, а також методи лікування і профілактики недуги у юних пацієнток.

Причини вульвовагініту у дівчаток

Отже, як ми вже відзначали, вульвовагініт є запаленням стінок піхви і безпосередньо самої вульви. У більшості випадків, це пояснюється особливостями анатомічної будови слизової кулі піхви і вульви. Так, у дівчаток дерма тонша, роговий шар епідермісу розпушений, бактерицидні функції шкіри знижені. Все це в свою чергу створює умови для розвитку і розмноження патогенних мікроорганізмів.

Крім того, сприяє розвитку запалення недостатня особиста гігієна статевих органів або використання для цього невідповідних засобів. Також спровокувати вульвовагініт у дівчаток можуть і інші чинники: розчухи, різні травми слизової оболонки піхви і вульви, купання в брудній воді, носіння синтетичного нижньої білизни і ін. Слід також зазначити, що іноді вульвовагініт є проявом алергічної реакції дитячого організму.

Таким чином, ми зупинилися на основних причинах розвитку захворювання. Далі пропонуємо розглянути види вульвовагініту у дівчаток і характерні для них провокуючі фактори.

Отже, як ми вже відзначали, вульвовагініт є запалення стінок піхви і безпосередньо самої вульви. У більшості випадків, це пояснюється особливостями анатомічної будови слизового кулі піхви і вульви. Так, у дівчаток дерма тонша, роговий шар епідермісу розпушений, бактерицидні функції шкіри знижені. Все це в свою чергу створює умови для розвитку і розмноження патогенних мікроорганізмів.

Крім того, сприяє розвитку запалення недостатня особиста гігієна статевих органів або використання для цього невідповідних засобів. Також спровокувати вульвовагініт у дівчаток можуть і інші чинники: розчухи, різні травми слизової оболонки піхви і вульви, купання в брудній воді, носіння синтетичного нижньої білизни і ін. Слід також зазначити, що іноді вульвовагініт є проявом алергічної реакції дитячого організму.

Таким чином, ми зупинилися на основних причинах розвитку захворювання. Далі пропонуємо розглянути види вульвовагініту у дівчаток і характерні для них провокуючі фактори.

Види вульвовагініту у маленьких пацієнток

Захворювання класифікують в залежності від мікроорганізмів, що викликали його. Зупинимося на видах вульвовагініту, які найбільш часто зустрічаються в дитячому віці:

  • микотичний – провокуючим фактором виступає грибок роду Candida. Основними причинами його появи є: лікування антибіотиками, ослаблення імунної системи, нестача вітамінів, ендокринні порушення в дитячому організмі;
  • трихомонадний – захворювання розвивається на тлі потрапляння в організм дівчинки трихомонад. Як правило, це відбувається через недотримання правил особистої гігієни. Крім того, інфекція може передатися від матері в процесі пологів;
  • вірусний – в більшості випадків збудники захворювання (аденовірус, цитомегаловірус, герпес та ін.) передаються дівчинці від матері під час пологів.

 

Симптоми вульвовагініту у дівчаток

Батькам необхідно звернути увагу на наступні скарги дочки:

  • хворобливі відчуття в області зовнішніх статевих органів;
  • свербіж і печіння, які значно посилюються при ходьбі і сечовипусканні;
  • наявність слизисто-гнійних виділень (в деяких випадках виділення можуть бути з домішкою крові і мати неприємний запах).

Важливо! Перераховані вище симптоми є вагомим приводом для звернення до дитячого гінеколога. В іншому випадку захворювання може призвести до різних ускладнень, наприклад, появи синехий (зрощень статевих губ), що перешкоджають сечовипускання.

 

Вульвовагініт у дівчаток: діагностика та лікування

В ході діагностики дитячий гінеколог задасть дитині і батькам ряд питань, що стосуються наявних скарг, режиму особистої гігієни, типу застосовуваного мила і т.д. Після цього фахівець приступить до огляду, в ході якого візьме матеріал (мазок) для дослідження. Після отримання результатів бакпосіву буде підібраний відповідний варіант терапії.

Лікування може бути обмеженим дотриманням рекомендацій щодо інтимної гігієни дівчинки з використанням для цього відповідних засобів (мило з рослинними оліями), носіння якісного нижньої білизни і ін. В деяких випадках призначається медикаментозна терапія з застосуванням антимікробних або протигрибкових препаратів (микотический вульвовагініт).

Нагадуємо Вам, що виконати всі необхідні лабораторні дослідження в Харкові без черг і в комфортній обстановці Ви можете в одному з пунктів забору аналізів лабораторії «ЦМЕІ» по місту. Крім того, в нашому лікувально-діагностичному центрі Ви можете отримати грамотну консультацію дитячого гінеколога, який підбере відповідний вид терапії, спрямований на швидке одужання Вашої дитини.

 

Профілактика вульвовагініту у дівчаток

  • регулярна інтимна гігієна;
  • дівчаткам рекомендується носити бавовняну нижню білизну (синтетика є сприятливим середовищем для розмноження бактерій). Також варто виключити носіння стринг, які можуть привести до проникнення кишкової мікрофлори в піхву, тим самим спровокувати запалення;
  • прийом антибіотиків повинен здійснюватися суворо за призначенням фахівця;
  • важливо не допускати частого або постійного застосування щоденних прокладок, так як вони характеризуються наявністю непроникного для повітря і вологи шаром, в результаті чого на шкірі може з’явитися подразнення і почервоніння;

Дотримання подібних правил вбереже Вашу дитину від появи різних неприємних інтимних проблем. Будьте здорові!

 

Вам будет также интересно

Leave a Comment