<
Заболевания горла. Лечение в ХарьковеСтатті 

Захворювання горла і гортані: симптоми і лікування

Такий симптом, як біль в горлі знайомий кожному. Як правило, ми не надаємо йому особливого значення і для його усунення вирушаємо в аптеку для покупки льодяників з ментолом. У переважній більшості випадків ця терапія на цьому завершена. Однак захворювання горла і гортані – це та проблема, до якої ставитися легковажно не можна. Адже деякі з них можуть являти собою серйозну небезпеку для здоров’я. Сьогодні пропонуємо зупинитися на найбільш поширених захворюваннях горла, характерних симптомах і методах лікування.

Тонзиліт. Основні симптоми

Тонзиліт – недуга, викликана інфекцією, і полягає в запаленні піднебінних мигдалин. Інфекційними агентами, як правило, є стрептококи і стафілококи. Розрізняють гострий і хронічний перебіг захворювання.

Тонзиллит. Лечение в Харькове

Гострий тонзиліт (ангіна) – одне з найбільш поширених захворювань верхніх дихальних шляхів і має яскраво виражену симптоматику, а саме:

 • підвищення температури тіла до 37,5-39 градусів;
 • біль в горлі, посилення якої настає при ковтанні;
 • озноб (відчуття холоду);
 • головний біль;
 • збільшення лімфатичних вузлів, болючість при торканні;
 • почервоніння зіву, задньої стінки глотки і мигдалин.
 • гнійні утворення на мигдалинах (гнійні пробки);
 • м’язовий біль.

 

Що стосується утворення нальоту на поверхнях миндали, то його наявність / відсутність пов’язана з видом ангіни:

 • вірусна – мигдалини червоні, наліт, як правило, відсутній;
 • бактеріальна – мигдалини досить сильно збільшені, присутній білий наліт;
 • фолікулярна – є дрібноточковий білий наліт
 • лакунарная – мигдалини по всій поверхні покриті білим нальотом;
 • дифтерийная – жовто-сірий наліт в поєднанні з високою температурою тіла.

Нальоти жовто-сірого кольору, що поєднуються з дуже високою температурою і різкою слабкістю, можуть говорити про дифтерійну ангіну

Якщо ми говоримо про дітей, то до вищенаведених симптомів може додатися нудота, блювота, біль у животі.

Відсутність своєчасного і правильного лікування ангіни призводить до розвитку хронічного тонзиліту.

При хронічному тонзиліті спостерігаються періодичні загострення, обумовлені переохолодженням, нервовими напруженнями та іншими факторами. Що стосується симптоматики, то вона на відміну від гострого процесу менш виражена. Температури, як правило, не спостерігається, присутня невелика біль при ковтанні. Деякі пацієнти також відзначають наявність так званого «першіння» в горлі і неприємного запаху з рота.

 

Фарингіт. Причини і симптоми захворювання

Дане захворювання характеризується запаленням слизової оболонки глотки. У групі ризику знаходяться переважно маленькі пацієнти, імунітет яких ще не до кінця сформований і не може «побороти» патогенні мікроорганізми. У більшості випадків фарингіт має вірусну або бактеріальну природу і найчастіше поєднується з тонзилітом. Тому симптоми захворювань в деякій мірі схожі.

Фарингит. Лечение в Харькове

Так, до першіння і болю в горлі додається сухий кашель. У деяких випадках спостерігається підвищення температури тіла до 38 градусів. При цьому захворюванні слизова оболонка глотки стає червоною, в деяких місцях можлива поява невеликих виразок. Крім того, фахівці стверджують, що фарингіт може поширюватися на середнє вухо, що стає причиною прояви симптомів отиту (сильний біль у вусі, яку пацієнти описують, як «стріляє»). Також в деяких випадках фарингіт супроводжується хворобливістю зубів.

Ларингіт. Характерна симптоматика

Ларингіт – захворювання гортані, яке характеризується запаленням її слизових оболонок. Фахівці розрізняють 2 форми захворювання: гостру і хронічну. Гострий ларингіт переважно розвивається на тлі простуди і інфекційних захворювань. Також спровокувати появу цієї недуги може загальне переохолодження організму, перенапруження голосових зв’язок, їх термічне роздратування (вживання занадто холодної або гарячої їжі), а також ослаблення імунітету.

Ларингит. Лечение в Харькове

Симптоми гострого ларингіту наступні:

 • сухий кашель, на зміну якому приходить вологий кашель з відділенням мокротиння;
 • почервоніння і набряк слизової оболонки;
 • сильний біль при ковтанні, відчуття «дряпання» в горлі;
 • підвищена температура тіла;
 • захриплість (при запущеному захворюванні голос може пропасти зовсім);
 • труднощі при диханні (через зменшення голосової щілини).

Якщо ми говоримо про хронічний перебіг захворювання, то основною його причиною є часті гострі ларингіти, які не лікуються належним чином. Також хронізация запального процесу може спостерігатися і при хронічних запальних захворюваннях трахеї, бронхів, легенів і носа. У групі ризику також перебувають люди, що палять і особи, які в надмірній кількості вживають алкоголь. Що стосується проявів захворювань, то спостерігається виражена хрипота, стомлюваність голосу, періодичне покашлювання і першіння в горлі.

 

Захворювання горла і гортані. Як їх діагностувати?

Лікар-отоларинголог в переважній більшості випадків ставить діагноз на підставі скарг пацієнта, а також відповідного огляду хворого. У разі необхідності можуть призначатися додаткові заходи: фарингоскопія, ларингоскопія, лабораторні дослідження (бактеріологічні, серологічні дослідження, імунологічний аналіз крові).

Лікування захворювань горла в Харкові

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці Ви можете отримати консультацію отоларингологів (лорів): Камиш Олени Вікторівни і Голобородько Олександра Миколайовича, що мають багаторічний досвід в ефективному лікуванні захворювань, про які йшла мова в статті. На підставі присутніх симптомів, результатів діагностики лікар вірним чином діагностує захворювання і підбере відповідний вид терапії, завдяки чому процес лікування пройде легше і швидше.

До того ж в стінах клініки Ви можете також отримати консультацію таких фахівців, як: терапевт, педіатр і імунолог, які допоможуть Вам зберегти здоров’я в зимовий час, а виконати відповідні лабораторні дослідження Ви можете в одному з пунктів забору аналізів по Харкову. Будьте здорові!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам