Зима и сердце. Что поможет уберечься от инфаркта?Статті 

Зима і серце. Що допоможе вберегтися від інфаркту?

Ні для кого не стане відкриттям той факт, що зимовий період менш корисний для здоров’я, ніж літній. Подібним чином ситуація складається не тільки тому що зима – це час застуди, грипу, запалення легенів, ангіни та ін. Виявляється, цей сезон досить небезпечний і для тих пацієнтів, які мають певні проблеми з таким життєво важливим органом, як серце.

Представники галузі охорони здоров’я довго не звертали великої уваги на зв’язок між кардіологічними проблемами і сезонністю. Однак проведені дослідження вказують на те, що в осіб із захворюваннями серця і судин у зимовий період стан здоров’я значно гірший. Про це розповідає лікар-кардіолог МЦ «ЦМЕІ» на Салтівці Тарахно Любов Іванівна.

 

Проблеми з серцем взимку. Чому вони з’являються?

Зима и сердце. Что поможет уберечься от инфаркта?

У той час, коли температура за вікном перетинає позначку «-» наше серце змушене працювати в більш посиленому режимі. Тільки так вдасться підтримувати в нормі температуру тіла і не допустити загального переохолодження. Під час цього відбувається звуження поверхневих судин, що дозволяє максимально знизити втрати тепла. Як результат – підвищення артеріального тиску і ще більш інтенсивна робота серця. Саме з цієї причини взимку спостерігається пік гіпертонічних кризів, інфарктів міокарда, аритмії і інсультів.

Відомий випадок в Індії (штат Біхар), коли з-за різкого зниження температури з +18 до +9 градусів близько 100 людей потрапили до медичних закладів з інфарктами і крововиливами в мозок. Що вже говорити про перепади температури, характерні для території України!

Фахівці також виділяють і інші причини розвитку захворювань кардіологічного профілю, а саме:

 • низька фізична активність;
 • зміна структури харчування (вживаємо менше фруктів і овочів);
 • збільшення маси тіла;
 • спадковий фактор.

Все це погіршує перебіг серцево-судинних захворювань у хронічних хворих і підвищує ризик їх розвитку у здорових людей.

Що робити? Як не допустити «катастроф» з серцем?

Зима и сердце. Что поможет уберечься от инфаркта?

В першу чергу необхідно стежити за станом свого здоров’я і при появі перших тривожних симптомів звернутися до лікаря-кардіолога. Що повинно Вас насторожити?

 • часті головні болі;
 • миготіння «мушок» перед очима;
 • затуманення погляду;
 • різке підвищення артеріального тиску;
 • біль в області грудини, яка може віддавати в плече, руку, спину;
 • утруднення дихання.

Звертати увагу на дані симптоми повинні всі без винятку, навіть ті, хто жодного разу не стикався з кардіологічними захворюваннями. Особливо обережними варто бути пацієнтам з надмірною вагою, цукровим діабетом, жінкам під час клімаксу, а також тим особам, у кого є в роду «сердечники».

Не сподівайтеся на те, що якщо «щось кольнуло, то воно пройде само». Викликайте швидку або самостійно звертайтеся до лікаря. Не приймайте самостійно лікарські препарати, не сподівайтеся на поради фармацевта. Це може тільки загострити наявні супутні захворювання. Підібрати відповідні саме Вам медикаментозні засоби може тільки лікар. Будьте уважні до свого здоров’я!

Рекомендації кардіолога щодо попередження захворювань серцево-судинної системи (ССС)

Зима и сердце. Что поможет уберечься от инфаркта?

Кардіолог нашої клініки, відзначає, що ранок – найбільш небезпечний період. Адже, добре відомі випадки, коли саме в цей період трапляються інфаркти та інсульти. Подібна закономірність особливо виражена в зимовий період. Чому? Взимку досить рано темніє, тому багато хто з нас прагне здійснити всі домашні справи якомога раніше, по світлому. Таке підвищене фізичне навантаження без відпочинку призводить до різкого стрибка тиску. Як цього уникнути?

 • Починайте свій день без поспіху – ССС повинна пристосуватися до навантаження, яка їй належить.
 • Виконуйте ранкову зарядку в легкому темпі – зверніть увагу на вправи, пов’язані з розтяжкою і розслабленням, не піднімайте тяжкості.
 • Чергуйте відпочинок і фізичну роботу – намагайтеся робити перерву кожні 15-20 хвилин.
 • Відмовтеся від кави і сигарет перед фізичними навантаженнями – вони призводять до появи додаткового навантаження на серце.
 • Слідкуйте за харчуванням – погано впливають на серце фастфуд, солодощі, жирна їжа.
 • Прогулянки на свіжому повітрі – коротка вечірня прогулянка оздоровить Ваш організм.

Консультація кардіолога в Харкові. Куди звернутися?

Зима и сердце. Что поможет уберечься от инфаркта?

Отримати консультацію грамотного і досвідченого кардіолога Ви можете в стінах медичного центру «ЦМЕІ» за адресами: вулиця Академіка Павлова, 162 Г і вулиця Дружби Народів, 238 А. Вид лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з наявної клінічної картини і результатів діагностики. Наша клініка оснащена всім необхідним для постановки вірного діагнозу:

Бережіть своє здоров’я! В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» Вам обов’язково допоможуть!

Вам будет также интересно

Leave a Comment