Скрінінг 1, 2, 3

Скрінінг при вагітності – це комплекс досліджень, який дозволяє майбутнім батькам і лікарям отримати максимально повну інформацію про здоров’я ще ненародженого малюка. Хочемо зробити акцент на тому, що дані діагностичні заходи – це зовсім не привід для занепокоєння, вони необхідні для того, щоб переконатися, що Вам і Вашій дитині нічого не загрожує.

Пренатальний скрінінг 1 триместру

УЗИ на Салтовке
Пренатальний скрінінг (Харків)

Скрінінг 1 триместру вагітності проводиться в плановому порядку, на терміні 11-13 тижнів. Незважаючи на те, що розміри плоду на даному терміні буквально кілька сантиметрів, УЗД все ж дуже інформативний метод діагностики. Саме на даному етапі відбувається формування внутрішніх органів і систем організму дитини.

Під час проведення УЗД 1 триместру визначається точний термін вагітності, оцінюється безпосередньо місце розташування плода в матці, його розміри, правильне положення органів, симетричність розвитку головного мозку, пропорційність розвитку кісток. Також фахівець вивчає будову носової кістки для того, щоб виключити синдром Дауна.

Крім того, тільки на цьому терміні вагітності можна провести вкрай важливе дослідження – УЗД комірцевої зони плода. Надлишок лімфатичної рідини в комірцевої зоні вказує на можливий розвиток аномалій. Це так званий «сигнал» для того, що необхідно провести більш ретельне дослідження. Вже після 13-го тижня вагітності відбувається формування лімфатичної системи в повному обсязі, і лімфа надходить в кров, розтікаючись по всьому організму.

Додатково на даному терміні проводиться біохімічний скрінінг, який передбачає взяття крові з вени на материнські сироваткові маркери ( «подвійний тест»). Основне завдання даного скрінінгу – визначити ступінь ризику (якщо він є) народження дитини з вродженими вадами розвитку, хромосомної, спадковою патологією або захворюваннями, несумісними з життям.

 

Пренатальний скрінінг 2 триместру

Скрінінг 2 триместру проводиться на 16-18-му тижні вагітності. На цьому терміні можна провести 3D / 4D УЗД. На даному етапі розмір плоду вже близько 20 см, можна розгледіти обличчя дитини, визначити пропорційність розвитку кінцівок, правильне формування органів, а також визначити плід дитини.

Пренатальний скрінінг 3 триместру

Пренатальный УЗИ скрининг

Скрінінг 3 триместру проводиться на 30-36 тижні вагітності. Він включає в себе, як обов’язкові, так і рекомендовані дослідження, які допоможуть лікарю зробити остаточний висновок про стан організму майбутньої мами і дитини. УЗД скрінінг дозволяє оцінити готовність органів майбутньої мами до природних пологів, а також проводиться для виключення структурних аномалій у малюка, які могли бути не виявлені раніше.

3 скрінінг, крім УЗД, передбачає проведення доплерографії – для обстеження стану і роботи судин малюка, в матці і пуповині. В якості додаткових досліджень (при наявності показань) можуть бути призначені біохімічний аналіз крові і КГТ (кардіотокографія).

Скрінінг при вагітності (Харків). Куди звернутися?

Виконати всі види скринінгу при вагітності в Харкові Ви можете в медцентрі «ЦМЕІ». УЗД по вагітності (пренатальний УЗД скринінг) в нашій клініці на Академіка Павлова проводять:

Досвідчені лікарі УЗД, сучасне обладнання, комфортна обстановка – все для того, щоб Ви відчували себе максимально захищеною і розслабленою. Ми подбаємо про Вас і майбутнє Вашого  малюка. Будемо раді Вас допомогти!


Позвоните нам