УЗД гінекологічне

УЗИ матки и придатков, "ЦМЭИ"
УЗД матки і придатків, “ЦМЕІ”

Жіноче здоров’я – це найважливіше, що дається нам природою. Воно служить гарантією справжнього жіночого щастя, дарує радість материнства і гармонію у відносинах з партнером. Часом ми усвідомлюємо його значимість досить пізно, лише зіткнувшись з рядом неприємних захворювань.

УЗД матки і придатків (Харків) – найбільш безпечний і ефективний метод оцінки стану і виявлення патологій органів малого тазу у жінок. Дана процедура дозволяє визначити наявність або відсутність вагітності, виявити пухлинні утворення і різні гінекологічні захворювання, виявити причину болю в нижній частині живота, встановити причину проблем із зачаттям.

Отримати консультацію грамотного фахівця і пройти обстеження органів жіночої репродуктивної системи в зручний для вас час і за оптимальною вартістю, ви можете, відвідавши лікувально – медцентр «ЦМЕІ».

Гінеколог призначає жіноче УЗД при таких симптомах:

  • затримка місячних;
  • нерегулярні місячні;
  • тривалі болючі менструації;
  • болі внизу живота;
  • кровотечі поза циклом;
  • проблеми із зачаттям дитини;
  • підозри на гінекологічні хвороби.

 

Ультразвукове дослідження рекомендовано не тільки жінкам, у яких є проблеми, а й абсолютно здоровим представницям прекрасної статі. Гінекологи радять проходити УЗД діагностику раз в півроку. Це обстеження особливо актуально дівчатам і жінкам репродуктивного віку.

Методи УЗД діагностики матки

Трансабдомінальне УЗД або поверхневе – дослідження органів малого таза здійснюється через передню черевну стінку. Важливою умовою проведення є повний сечовий міхур. Такий метод обстеження використовується для незайманих.

Трансвагинальное УЗД – здійснюється за допомогою вузького датчика, що вводиться безпосередньо в піхву. Проводиться при спорожненому сечовому міхурі. Такий вид УЗД найчастіше більш інформативний, так як датчик розташовується ближче до досліджуваних органів.

Норми показників УЗД матки і придатків

Ультразвукова діагностика органів малого тазу у жінок (Харків) дозволяє досліджувати матку, шийку матки, фаллопієві труби, яєчники. У дослідженні обов’язково враховується вік пацієнтки і кількість запліднень матки.

Матка

У жінки, що не народжувала форма матки грушоподібна, народжувала – більш округла.

Розміри матки: довжина 4,4 – 5,6 см, ширина 3,2 – 5,5 см, товщина 3,2 – 4,3 см.

Розміри шийки матки: довжина 2.8 – 3.7 см, ширина 2.9 – 5.3 см, товщина 2.6 – 3.3 см.

Ендометрій – внутрішній шар матки, змінюється під час менструального циклу (як приклад береться цикл 28 днів, овуляція на 14 день).

5-7 дні циклу – товщина ендометрію в нормі від 3 до 6 мм.

8-10 дні циклу – ендометрій виростає зазвичай до 8 мм (норма 5-10 мм).

11-14 дні циклу – ендометрій продовжує рости до 11 мм (норма 7-14 мм).

15-18 дні – ендометрій росте повільніше, але все ж зростає зазвичай до 12 мм (допустимі значення від 10 до 16 мм);

19-23 дні циклу – найтовстіша ендометрій 14 мм (межі норми 10-18 мм).

24-27 дні циклу – ендометрій зменшується до 12 мм (норма 10-17 мм).

Яєчники

Розташовані, як правило, не симетрично на невеликій відстані з боків від матки. Мають овальну форму.

Розміри: довжина 2,4 – 4,0 см; ширина 1,5 – 3,0 см; товщина 2,0 – 2,5 см. Розміри яєчників мають властивість змінюватися в залежності від дня менструального циклу.

Складаються з капсули і фолікулів різного ступеня зрілості (в першій фазі циклу до овуляції). У другій фазі на місці фолікула, що розірвався спостерігається жовте тіло – ознака відбулася овуляції. Кількість фолікулів в правому і лівому яєчниках може відрізнятися. Зріє домінантний фолікул виявляється в першій фазі і до моменту овуляції його величина може складати в нормі від 18 до 24 мм.

Фаллопієві труби

У нормі маткові труби при УЗД діагностиці не візуалізуються.

Які патології можна виявити в ході УЗД матки і придатків (Харків): ендометріоз (надмірне розростання клітин ендометрію), сальпінгіт (запалення фаллопієвих труб), полікістоз (порушення гармональному фону), різні пухлини, міоми (доброякісна пухлина), підозра на рак шийки матки , аномалії розвитку матки, ерозії і поліпи.

Пройти гінекологічне УЗД (Харків), УЗД органів малого таза в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» може дозволити собі будь-яка жінка. У разі виявлення підозри на захворювання за допомогою УЗД діагностики, ви відразу можете записатися на прийом до гінеколога і негайно почати лікування, а значить зберегти своє дорогоцінне здоров’я. Комфортні умови і персонал знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта, ніяких негативних емоцій пов’язаних з районними поліклініками, і що не менш важливо вартість процедур доступна кожному. Будьте здорові!


Позвоните нам