УЗД молочних залоз

УЗИ молочных желез, "ЦМЭИ"
УЗД молочних залоз, “ЦМЕІ”

Жіночі груди – символ краси, жіночності, материнства. Кожна жінка дорожить і пишається такою розкішшю. Але для того, щоб зберегти привабливість жіночих грудей на довгі роки, їм потрібен особливий догляд, про який ми часом забуваємо.

Існує безліч факторів, здатних суттєво вплинути на зовнішній вигляд і здоров’я ваших грудей. Вони викликають різні захворювання, поява доброякісних новоутворень і навіть провокують рак.

Регулярні профілактичні огляди у мамолога, не рідше одного разу на рік, починаючи з повноліття, значно підвищують шанси виявити можливі проблеми на ранніх стадіях і зберегти здоров’я ваших грудей.

 

Дослідження молочних залоз

На сьогоднішній день з метою діагностики стану жіночих грудей існує два апаратних методу: мамографія і УЗД молочних залоз. У зв’язку з тим, що мамографічне дослідження є малоінформативним для пацієнток молодого віку (через щільність структури молочних залоз), а також небезпечно рентгенологічним випромінюванням, проводити його жінкам до 40 років не рекомендують. Призначають мамографію молодим дівчатам тільки в разі підозри на рак молочної залози і жінкам більш зрілого віку, коли структура тканин грудей стає більш м’якою. Таким чином, УЗД молочних залоз (Харків), будучи абсолютно нешкідливим, широкодоступним, а головне інформативним, ставати все більш затребуваним методом діагностики.

Для діагностики в нашому медцентрі використовується передове обладнання експертного класу – апарат УЗД Siemens Acuson S2000, доповнений спеціальним програмним забезпеченням – функцією УЗД з еластографією.

В яких випадках призначається УЗД грудей (Харків)?

УЗД молочних залоз
УЗД молочних залоз

Ультразвукове дослідження радять проходити щорічно спільно з профілактичним оглядом у мамолога. Але якщо ви виявили наявність наступних симптомів, рекомендовано негайне відвідування лікаря і проведення УЗД:

 • поява хворобливих відчуттів в грудях;
 • виявлення ущільнень в тканинах молочної залози при самостійному обстеженні;
 • помічені виділення з соска або зміни його форми;
 • зміна щільності грудей, поява втягнутих місць на її поверхні;
 • збільшення однієї або обох молочних залоз;
 • збільшення пахвових лімфовузлів;
 • травми і удари грудей.

Дуже часто жінки вважають, що виникнення хворобливих відчуттів в грудях перед або під час менструацій – це нормально, хоча в дійсності це може бути симптомом патологічних змін структури залози.
Ультразвукове дослідження повністю безпечне. Його можна проводити навіть вагітним і жінкам в період лактації для діагностики стану молочних проток.

За допомогою ультразвукового дослідження можна розпізнати і виявити:

 • наявність інфекційного процесу;
 • доброякісні новоутворення: мастит, кіста, фіброаденома, внутрішньопротокова папілома, галактоцеле;
 • злоякісні утворення (рак молочної залози): внутрішньопротокова карцинома, інвазивна протоковая карцинома, цістосаркома, лімфома, саркома;
 • запалення лімфатичних вузлів.

Як проводиться УЗД молочних залоз?

УЗД грудей (Харків) абсолютно не вимагає ніякої особливої ​​підготовки. Під час процедури пацієнтка лягає на спину. На ділянку грудей наноситься спеціальний медичний гіпоалергенний гель, який сприяє поліпшенню провідності ультразвукових хвиль і контакту датчика з тілом. І починається огляд. УЗД в Харкові не викликає будь-яких неприємних відчуттів. Обстеження триває, як правило, не більше 20 хвилин. Оцінка отриманих результатів УЗД молочних залоз може зажадати додаткового обстеження, наприклад, повторного УЗД і / або біопсії. Багато підозрілих змін, виявленихв ході УЗ-дослідженні, виявляються доброякісними.

Щоб переконатися, що ніщо не загрожує вашій красі і стану здоров’я проходьте УЗД 1 раз на рік. УЗД молочної залози – неінвазивний, недорогий метод, дозволяє отримати чітке зображення м’яких тканин, які погано видно на рентгенівських знімках. У разі виявлення патологій, вас приймуть і проконсультують фахівці лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ».