УЗД нирок

УЗИ почек, "ЦМЭИ"
УЗИ почек, “ЦМЭИ”

Нирки – це виключно важливий парний орган людини, який безперервно очищає кров від шкідливих речовин, сприяє виведенню з організму зайвої води і кінцевих продуктів обміну. У разі, коли нирки перестають нормально функціонувати – в організмі людини починають накопичуватися токсини, що може привести до загальної інтоксикації організму і навіть смерті.

Хвороби нирок мають велику кількість ознак, розібратися в яких зможе тільки лікар-фахівець. Високого ефекту при лікуванні захворювань нирок можна досягти тільки в разі виявлення їх на ранніх стадіях, на пізніх – це може стати боротьбою за продовження життя.

Для постановки точного діагнозу при виявленні порушень діяльності нирок, дуже важливо проходити комплексне дослідження. Наряду з лабораторними дослідженнями сечі, крові, невід’ємною і інформативною частиною є УЗД нирок (Харків).

 

УЗД нирок і сечового міхура. Показання для проведення

Показаннями до проведення ультразвукової діагностики нирок (Харків) стають такі клінічні прояви:

 • болю в області попереку;
 • порушення, пов’язані з актом сечовипускання (хворобливість, часті або дуже рідкісні позиви до сечовипускання);
 • наявність крові в сечі;
 • набряки;
 • підвищений артеріальний тиск.

Для діагностики в нашому медцентрі використовується передове обладнання експертного класу – апарат УЗД Siemens Acuson S2000, доповнений спеціальним програмним забезпеченням – функцією УЗД з еластографією.

Результати УЗД нирок

За результатами УЗД нирок (Харків) лікар визначає їх розташування, розміри, чіткість контурів, структуру, особливості внутрипочечного кровотоку, можливу наявність піску, солей і багато інших параметрів, які дозволяють в повній мірі оцінити стан даних органів.

Інтерпретація результатів УЗД нирок індивідуальна в кожному окремому випадку. Вони зможуть заспокоїти вас відсутністю суттєвої патології, або ж, навпаки, звернути особливу увагу на необхідність обов’язкового лікування під наглядом фахівця.

Розглянемо усереднені параметри здорової нирки дорослої людини: довжина – близько 10-12 см; товщина – близько 4-5 см, ширина – приблизно 5-6 см; значення товщини ниркової паренхіми має властивість змінюватися в залежності від віку і коливається в межах від 20 до 23 см.

 

За допомогою ультразвукового дослідження нирок виявляються:

 • Гострий і хронічний пієлонефрит (запалення ниркових мисок).
 • Нирковокам’яна хвороба. Характеризується відкладенням конкрементів (каменів) у нирках.
 • Кісти нирок.
 • Доброякісні і злоякісні пухлини нирок. Візуалізуються у вигляді очагу щільної тканини.
 • Дефекти судин нирок, що призводять до порушення кровопостачання нирок і відтоку сечі.
 • Для виявлення патологій судин застосовується ультразвукова доплерографія.
 • Вроджені аномалії розвитку нирок і сечоводів.

Підготовка до УЗД нирок

Ультразвукове дослідження нирок проводитися в положенні лежачи на спині. На область дослідження наносять спеціальний гель для поліпшення контакту ультразвукового датчика з тілом. Огляд починають з сечового міхура, сечоводів, поступово переходячи до обстеження нирок. Під час огляду пацієнта можуть попросити по черзі повернутися на боки, зробити глибокий вдих, на якийсь час затримати дихання, надути або розслабити живіт.

Для проведення даного дослідження необхідно заздалегідь підготуватися. Важливою умовою є наповненість сечового міхура. Крім того, бажано, щоб останній прийом їжі був не пізніше, ніж за 12 годин до проведення процедури. Також за 1-2 дня рекомендується виключити з раціону продукти, що викликають газоутворення в кишечнику.

 

Процедура УЗД нирок є абсолютно нешкідливою і безболісною.

УЗД нирок. Де зробити УЗД в Харкові?

Якщо ви зіткнулися з ознаками тривожних симптомів, які можуть свідчити про захворювання нирок, і не знаєте куди звернутися? Запрошуємо відвідати медцентр «ЦМЕІ» (Харків). Ми пропонуємо консультації грамотних фахівців, лабораторну та апаратну діагностику на найсучаснішому рівні. Ми зможемо вчасно виявити і розпізнати всілякі патології нирок, а також зробити все можливе для успішного відновлення вашого здоров’я.