<
Аденома простаты. Что это?Статті 

Аденома простати. Що це?

В даний час кожен другий чоловік після 50 років стикається з таким неприємним захворюванням, як аденома простати. Тому на сьогоднішній день актуальними є питання профілактики та ранньої діагностики даного захворювання. Адже простата – це один з найважливіших органів в чоловічому організмі. Вона відповідає за статеву функцію (ерекцію, продуктивність сперми).

При захворюваннях простати знижується репродуктивна функція організму і відповідно погіршується якість життя. Крім того, якщо аденома досягає великих розмірів, то вона, крім зниження статевої функції, може передавлювати сечоводи, отже, перешкоджати нормальному сечовипусканню. Що ж викликає виникнення аденоми? Як вона проявляється? Яке лікування може бути призначено? Про це далі в статті.

 

Чому виникає аденома простати?

На сьогоднішній день точних причин появи цього захворювання ніхто назвати не може. Існують припущення, що на виникнення доброякісного утворення простати впливають такі чинники як:

  • Зайва вага;
  • Запальні захворювання сечовивідної системи (нирок, сечового міхура);
  • Відсутність регулярного статевого життя;
  • стреси;
  • Сидяча робота;
  • Зміна гормонального фону з віком (знижується рівень чоловічих статевих гормонів).

Отже, поява яких симптомів вказує на наявність аденоми передміхурової залози?

 

Симптоми аденоми передміхурової залози

Ознаки аденоми розвиваються не відразу, а в міру зростання утворення. По початку, на перших стадіях чоловіки можуть відчувати легкий дискомфорт при сечовипусканні і часті різкі позиви. На цій стадії захворювання дуже схоже з циститом і вимагає ретельної диференціальної діагностики та додаткових методів дослідження.

На другій стадії, коли аденома збільшується в розмірах, вже потрібно натуживаться, що б сходити в туалет. У міру подальшого зростання утворення з’являється хворобливість при еякуляції, слабоконтролльоване  сечовипускання. Також хворі часто скаржаться на болі в поперековій і надлобковій областях. У деяких випадках сеча може бути з домішками крові або слизу. Хворі можуть відчувати спрагу, сухість у роті. Так само часто бувають надмірно дратівливі.

Важливо! Несвоєчасне лікування аденоми простати може привести до розвитку ускладнень.

 

Можливі ускладнення аденоми простати

З огляду на той факт, що аденома простати з часом і без лікування збільшується в розмірах, то одним з найнебезпечніших її ускладнень є перетиснення сечоводу. І, як наслідок – гостра затримка сечі. Також, через порушення відтоку сечі і її застою виникає сприятливе середовище для розвитку різних інфекцій, які викликають запальні захворювання уретри (уретрит), сечового міхура (цистит), нирок (пієлонефрит) та ін. Тому дуже важливо, вчасно діагностувати це захворювання.

Діагностика аденоми простати на Салтівці

На підставі скарг хворого лікар може запідозрити наявність аденоми простати. Але для постановки точного діагнозу необхідно більш детальне обстеження і проведення диференціальної діагностики. Що ж входить в обстеження?

По-перше, це огляд лікарем-урологом. Також невід’ємною частиною діагностики є проведення УЗД передміхурової залози. Крім того, для уточнення діагнозу можуть бути призначені відповідні лабораторні дослідження:

 

Лікування аденоми простати в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ»

Існує кілька шляхів лікування – консервативний і оперативний. Звертаємо Вашу увагу на те, що якщо аденома простати діагностована вчасно, то вона дуже добре піддається консервативному (медикаментозному) лікуванню. Лікар-уролог нашого медичного центру обстежує Вас, встановить діагноз і призначить грамотне та ефективне лікування, що підходить саме Вам.

Профілактика аденоми простати

Аденома простати – це складна хвороба, яка вимагає спостереження і контролю з боку кваліфікованого фахівця. Основна і найефективніша профілактика захворювання – щорічний медичний огляд. Це дозволить своєчасно виявити розвивається патологію і почати лікування на ранній стадії. Крім того, рекомендується вжити заходів щодо зміцнення чоловічого здоров’я. Для цього слід дотримуватися наступних правил:

  • правильне харчування – необхідно обмежити вживання жирної, солоної і копченої їжі і збагатити свій раціон свіжими фруктами і овочами;
  • нормалізація маси тіла – надлишок жиру в тканинах організму або в їжі сприяє зниженню рівня чоловічих гормонів, внаслідок чого починається розвиватися так званий чоловічий клімакс;
  • активний спосіб життя – недостатня рухова активність призводить до зниження кровообігу в малому тазу і в результаті виникає застій крові, навколо простати накопичується слиз.

Дотримання подібних простих правил дозволить Вам зберегти чоловіче здоров’я на довгі роки.

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам