<
Коклюш и паракоклюш. Чем отличаются заболевания? В каких случаях необходимо обратиться за медицинской помощью?Статті 

Коклюш і паракоклюш. Чим відрізняються захворювання? У яких випадках необхідно звернутися за медичною допомогою?

У статті «Кашлюк, паракоклюш і бронхосептікоз. Чим небезпечні дані захворювання? Які аналізи потрібно здавати? » ми вже звертали Вашу увагу на такі захворювання, як коклюш і паракококлюш. Але чи завжди кашель є ознакою даних недуг? Ні. Подібні проблеми можуть мати так званий атиповий перебіг, тобто протікати без наявності характерних симптомів. Тому тільки якісна діагностика може дати правильну відповідь про наявність / відсутність захворювання. У чому вона полягає і де її виконати? Розберемося сьогодні.

Коклюш і паракоклюш – що це? Чим відрізняються?

Коклюш і паракоклюш – це захворювання інфекційної природи, причиною появи яких служить коклюшная паличка (Bordetella parapertussis). Дані захворювання схожі між собою, однак паракоклюш протікає в легшій формі. Варто відзначити, що дані інфекції при несвоєчасному лікуванні призводять до ураження дихальної і нервової систем.

Важливо! Найбільшу небезпеку становлять дані недуги для дітей. Тому батькам важливо знати про те, яким чином протікають дані недуги і як допомогти своєму малюкові. Саме про це і поговоримо далі.

 

Як передається коклюш і паракоклюш?

Процес зараження в більшості випадків відбувається під час тісного і тривалого контакту з хворим. Що стосується передачі інфекції через побутові предмети, то відсоток зараження подібним способом набагато нижче в зв’язку з нестійкістю даного мікроба в умовах зовнішнього середовища, але все ж ймовірність існує.

Як ми вже відзначали раніше, то інфекція вражає дихальну і нервову системи, а також судини, як результат – спазм дихальних м’язів і, отже, порушення процесу дихання, збільшення судинного тонусу і т.д.

 

Симптоми коклюшу і паракоклюшу. На що слід звернути увагу?

Перш ніж говорити про характерні симптоми для коклюшу і паракашлюку варто сказати, що дані захворювання проявляються в кілька етапів. На ранньому етапі (катаральний період) симптоми кашлюку і паракашлюку схожі з симптомами застуди та грипу (нежить, біль у горлі, сухий кашель і ін.). Саме тому складно припустити про розвиток інфекційного процесу в організмі.

Далі слідує спазмолітичний період, під час якого спостерігається посилення кашлю, відходження мокроти. Кашель при цьому може приймати нападоподібний характер, що в значній мірі перешкоджає нормальному диханню. Крім того, кашель може стати причиною відкриття блювоти.

Що стосується підвищення температури тіла, то подібний симптом спостерігається рідко, але все ж вона може підніматися до + 37,5 ° C і триматися на даному рівні протягом тривалого періоду часу. Подібний симптом може виникати в будь-якому періоді хвороби.

Важливо! Вищевказані симптоми характерні для двох захворювань, про які йде мова в даній статті. Для постановки вірного діагнозу і відповідно підбору підходящої терапії необхідна якісна діагностика.

 

Діагностика коклюшу і паракоклюшу. Де здати аналізи в Харкові?

Шановні пацієнти! Звертаємо Вашу особливу увагу на те, що дуже важливо диференціювати коклюш від паракашлюку. Це пояснюється тим, що пацієнти з коклющем потребують госпіталізації, так як швидко відбувається зараження, а також без відповідного лікування високий ризик появи ускладнень. Отже, які діагностичні заходи можуть бути призначені Вам?

Важливо! Саме дослідження методом ПЛР дає можливість визначити в біологічному матеріалі (мазок із зіву, носоглотки) фрагменти ДНК  палички кашлюку, і завдяки цьому швидко і точно діагностувати коклюш. Це найбільш сучасний і достовірний метод діагностики, так як дослідження виконується за допомогою автоматизації. Важливо відзначити, що такий аналіз дозволяє діагностувати проблему на ранній стадії, а це запорука швидкого одужання.

 

Консультація імунолога-інфекціоніста на Салтівці

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» Ви можете виконати не тільки якісну і достовірну діагностику, а й отримати консультацію досвідченого і грамотного лікаря імунолога-інфекціоніста Нартова Павла Вікторовича. Наш фахівець на основі результатів дослідження підбере для Вас відповідне лікування, яке обов’язково Вам допоможе. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх рідних!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам