<
Зимние вирусы – простуда и гриппСтатті 

Зимові віруси – застуда і грип. Чим відрізняються? Як захистити своїх рідних?

Веселі ігри в сніжки, катання на лижах і ковзанах, веселі Новорічні канікули – це основні причини, з яких кожен з нас з нетерпінням чекає настання зими. Однак з настанням зимових морозів багато з нас стикаються з такими неприємними симптомами, як нежить, біль у горлі, кашель, підвищення температури … У підсумку всі зимові розваги, на жаль, йдуть на другий план. Як не допустити цього? Розберемося сьогодні.

Застуда чи грип? Як розрізнити?

В першу чергу необхідно зрозуміти, що саме стало причиною появи вищевказаних симптомів: застуда або грип. Важливо відзначити, що прояви даних недуг дуже схожі між собою, тому іноді досить важко їх розрізнити. Однак зробити це можливо. Як? Поговоримо про це далі.

Застуда – поширена недуга, характерна для дорослих і дітей

Пік захворюваності на застуду якраз припадає на зимовий період. Чому так? Багато хто припускає, що відбувається це через холодну і морозну погоду за вікном. Зачасте це так. Але справа не тільки в цьому. В першу чергу застуда «долає» нас через те, що в даний період ми більшу частину часу знаходимося в приміщенні, а також громадському транспорті, де концентрація циркулюючих вірусів набагато вище. Крім того, повітря в приміщеннях через опалення стає досить сухим, в результаті слизові оболонки носової порожнини пересушуються, що тільки полегшує потрапляння вірусів в верхні дихальні шляхи.

Чим характеризується застуда? Як боротися з нею?

Зимние вирусы – простуда и грипп. Чем отличаются? Как защитить своих родных?
Зимові віруси – застуда і грип. Чим відрізняються? Як захистити своїх рідних?

В першу чергу слід відзначити те, що застуда розвивається досить повільно. На початку характерним її проявом є загальна слабкість, млявість, швидка стомлюваність. Пізніше до даних симптомів може додатися незначне підвищення температури, з’явитися біль або першіння в горлі, а також рясний водянистий нежить. Необхідно також відзначити, що застуда може бути вірусною. В даному випадку до її проявів додається ще висока температура.

«Що робити, щоб побороти дана недугу?» – це головне питання, яке хвилює кожного. І зараз ми дамо на нього відповідь. В першу чергу при наявності подібних симптомів необхідно забезпечити хворому відпочинок і спокій, стежити за тим, щоб він у великих кількостях вживав рідину, зокрема гарячий чай.

Важливо! У тому випадку, якщо протягом декількох днів не спостерігається поліпшень необхідно в обов’язковому порядку звернутися на прийом до лікаря-терапевта.

Грип – необхідне термінове лікування!

У деяких випадках відрізнити грип від застуди досить важко. Як правило, грип протікає складніше. Тому негайно необхідно звернутися за медичною допомогою, якщо спостерігаєте за собою або своєю дитиною наступні симптоми:

 • різке підвищення температури до 39-40 градусів;
 • наявність «ломоти» у всьому тілі;
 • біль у м’язах;
 • постійна сонливість;
 • сильна стомлюваність;
 • сухий кашель.

 

Важливо! При подібних симптомах звернення до лікаря є обов’язковою мірою. Відсутність своєчасної терапії зумовлює появу ускладнень (бронхіт, запалення легенів, гайморит і ін.).

Лікування простудних і вірусних захворювань в Харкові (Салтівка). Консультація терапевта, педіатра, інфекціоніста-імунолога, ЛОРа

Шановні пацієнти! Нагадуємо Вам, що в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» здійснюють прийом такі грамотні і досвідчені фахівці, як терапевт, ЛОР (Голобородько Олександр Миколайович і Камиш Олена Вікторівна), педіатр, а також імунолог Нартов Павло Вікторович. Наші фахівці мають великий досвід лікування вірусних захворювань у дорослих і дітей, тому Ви можете бути впевнені в успішному лікуванні.

Звертаємо Вашу увагу, що при необхідності Вам може бути призначено проведення лабораторної діагностики (клінічний аналіз крові і сечі, імунологічне та бактеріологічне дослідження). Виконати їх Ви можете також в стінах нашого медичного центру.

Ще хочемо звернути Вашу увагу на те, що якщо Ви все ж перехворіли на грип, то для виключення появи ускладнень рекомендується звернутися на прийом до кардіоревматолога і нефролога. Важливо відзначити, що при відсутності достатньої кількості пиття, страждають саме нирки, якщо застуда або грип були перенесені на ногах

Наші фахівці обов’язково поставлять Вам вірний діагноз і підберуть вид терапії, який обов’язково Вам допоможе побороти недугу. В результаті Ви будете здорові, повні сил і енергії.

Профілактика застуди і грипу. Рекомендації від фахівців «ЦМЕІ»

 • Ретельно мийте руки. Пам’ятайте, що віруси застуди переважно поширюється при безпосередньому контакті.
 • Не торкайтеся брудними руками до обличчя. Віруси потрапляють в організм через очі, ніс або рот.
 • Слідкуйте за своїм харчуванням. Збагачуйте свій раціон продуктами, багатими вітамінами.
 • Не паліть. Постарайтеся відмовитися від подібної згубної звички. Статистика стверджує, що курці більш важко переносять простуду і більш беззахисні перед нею.
 • Вживання алкоголю повинно бути в міру. Пам’ятайте, що зловживання алкоголем призводить до придушення імунної системи.
 • Чергуйте роботу з відпочинком. Здоровий сон, відпочинок сприяють збільшенню кількості інтерлейкінів в крові (лідери імунної системи в боротьбі з ворожими агентами).

  Шановні пацієнти! Дотримання подібних простих рекомендацій дозволить Вам зберегти своє здоров’я. У підсумку ніщо не зіпсує Ваш відмінний святковий настрій. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам