Агрессивные квартиранты нашего ЖКТСтатті 

Агресивні квартиранти нашого шлунково-кишкового тракту

Давно відомо, що перетравлювання їжі досить складний процес. Він поділяється на кілька етапів – механічний, хімічний та бактеріальний. Коли їжа, пройшовши через шлунок, потрапляє в кишечник, то там до її заключної обробки підключаються бактерії, що живуть в товстому кишечнику. Завдяки саме цим мікроорганізмам синтезуються деякі вітаміни. Так само бактерії беруть участь у формуванні імунітету і захищають кишечник від патогенної мікрофлори. Але іноді деякі бактерії починають посилено розмножуватися і їх кількість зростає в кілька разів. Тоді вони стають небезпечні для нашого шлунка і кишечника (агресивні квартиранти нашого шлунково-кишкового тракту).

Одна з таких бактерій – Хелікобактерпілоре, яка живе в приворотні шлунка. У той момент, коли її стає занадто багато, вона викликає ряд захворювань шлунково-кишкового тракту – гастрит, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, дуоденіт і навіть рак шлунка. Цей агресивний квартирант нашого шлунка досить добре піддається лікуванню, якщо вчасно виявити його. Для цього рекомендується при найменших проблемах з шлунково-кишкового тракту здати аналіз на наявність бактерії і при необхідності звернутися за консультацією до гастроентеролога, що б лікар за результатами аналізу міг призначити лікування. Однак Хелікобактер, що не єдиний квартирант в нашому організмі. Шкоди травній системі завдають так само віруси і паразити. Розглянемо які вони бувають і як їх виявити.

Ентеро і ротовіруси

Агрессивные квартиранты нашего ЖКТ

Крім бактерій в наш кишечник можуть потрапляти віруси, які викликають вірусну діарею або так званий «шлунковий грип». Рото і ентеровіруси вражають слизову шлунка і кишечника, викликаючи підвищення температури до 39 градусів, блювоту, болі в животі і діарею. Передаються вони через брудний посуд і брудні руки. Ентеровіруси так само можуть передаватися повітряно-крапельним шляхом. Як правило у дорослої людини захворювання, викликані цими вірусами, протікає легше, ніж у дітей. Але все одно існує небезпека зневоднення і ускладнень.

Для того, що б виявити які саме небажані гості потрапили в наш шлунок і кишечник, існують лабораторні методи дослідженнясерологічні, імуногістохімічні та культуральні. Також при диференціальній діагностиці збудника допомагає клінічний аналіз крові. При появі перших симптомів рекомендується якомога раніше звернутися до лікаря, пройти діагностику і почати лікування.

Кишкові паразити

Агрессивные квартиранты нашего ЖКТ

Основні паразити кишечника – глисти і лямблії. Як правило хворіють на них в основному діти. Але іноді і дорослим вдається дістати цих непроханих гостей. Ще з дитинства ми пам’ятаємо, як мами і бабусі нам говорили – мій руки і фрукти інакше будуть глисти. І дійсно заразиться глистами і лямбліями можна через брудні руки – якщо дитина гралася в пісочниці, а так само джерелом інфекції можуть служити немиті овочі, фрукти і водопровідна вода, яка не пройшла належну ступінь очищення. У чому різниця між глистами і лямбліями?

Лямблії – це найпростіші, які селяться в тонкому кишечнику і порушують роботу травної системи. Діти скаржаться на болі в підребер’ї і біляпупочної області, чергування проносів і запорів. Так само при лямбліозі в крові підвищуються еозинофіли і можуть виникати різні алергічні реакції.

У глистів шляхи передачі схожі з лямбліями, але паразитують вони в основному в товстому кишечнику. Глисти, якщо їх вчасно не виявити і не перелічити, викликають дуже серйозні ускладнення – алергії, відставання в розвитку, загальну інтоксикацію, дефіцит маси. Існує кілька різновидів глистів – гострики, аскариди, токсакари, стрічкові черв’яки (широкий лентец).

Виявити їх можна за симптомами – свербіж в анусі, скрип зубами уві сні, розлад травлення. Але найбільш точно про наявність і різновиди глистів нам скаже лабораторна діагностика – імуноферментний аналіз на антитіла, аналіз калу, зішкріб на ентеробіоз і клінічний аналіз крові. Так само допомагає запідозрити глисти і лямблії УЗД діагностика печінки і жовчного міхура.

Аналізи в Харкові. лабораторія ЦМЕІ

Агрессивные квартиранты нашего ЖКТУ лабораторії лікувально-діагностичного центру на Олексіївці, Салтівці, ХТЗ, проспекті Гагаріна, проспекті Перемоги та інших районах Харкова Ви можете здати необхідні аналізи за доступними цінами. Достовірність результатів гарантуємо. Питання за телефонами: (0572) 65-20-14; (063) 588-84-98; (099) 037-58-73; (068) 180-02-80.

Вам будет также интересно

Leave a Comment