Анализы во время беременности. Какие и когда сдавать?Статті 

Аналізи під час вагітності. Які і коли здавати?

Ви дізналися про те, що незабаром станете мамою? Значить, у Вашому житті, без сумнівів, багато що змінилося: відчуття, бажання, звички, ставлення до оточуючих… Ви починаєте приділяти багато уваги тому, як необхідно дотримуватися режиму дня, чи потрібно приймати вітаміни та ін.

Мабуть, Ви знаєте про те, що в Харкові стати на облік під час вагітності можна тільки в державній поліклініці. Однак там, як правило, можна лише отримати консультацію гінеколога, а провести УЗД і здати необхідні аналізи не завжди надається можливим.

У зв’язку з цим запрошуємо Вас в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ», де є сучасна лабораторія і УЗД-кабінет, в якому дослідження проводяться за допомогою апаратури останнього покоління, тому в достовірності результатів ви можете бути впевнені. Крім того, прийом здійснюють фахівці вищої категорії.

Далі докладніше про тих аналізах, які належить здавати вагітним.

Перші тижні вагітності. Які аналізи необхідно здати?

Після того як ви побачили заповітні дві смужки на тесті для вагітності і вирушили на прийом до гінеколога, він неодмінно направить Вас на здачу аналізів:

Додатково, гінеколог може рекомендувати вам звернутися за консультацією до терапевта і ендокринолога, якщо присутні хронічні захворювання. Дані фахівці також можуть призначити лабораторну діагностику.

Якщо вагітність протікає без патологій, то обов’язковими будуть наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові. Проводять раз в два місяці, так як він досить інформативний: показує рівень гемоглобіну, кількість кров’яних тілець і ін.;
 • біохімічний аналіз крові. Дає уявлення про роботу шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки. Визначає рівень глюкози;
 • клінічний аналіз сечі. Показує рівень білка, допомагає виявити гестоз і його ступінь розвитку. Повністю показує, як функціонує сечостатева система жінки;
 • мазок на наявність урогенітальних інфекцій. Дозволяє запобігти запальні процеси;
 • дослідження на ВІЛ, гепатит і сифіліс. Лікувати ці інфекції під час вагітності заборонено, але медикаментозно можна знизити ризик захворювання дитини;
 • аналіз крові на маркер сироватки (ХГЧ, не, АФП). Діагностує рівень розвитку плода, найчастіше його проводять на 17-20 тижні.

Частоту проведення всіх аналізів призначає лікар, виходячи з результатів огляду. При виникненні ускладнень під час вагітності, лікарем можуть призначатися додаткові аналізи.

Біохімічний скринінг при вагітності в Харкові

Пренатальний скринінг дозволяє точно оцінити, як проходить вагітність і виявити ймовірні патології. Звертаємо Вашу увагу-ймовірні, а не обов’язкові. Біохімічний аналіз проводиться на сучасному автоматичному аналізаторі швейцарської фірми Roche, який забезпечує високу точність вимірювання.

У дослідженнях в нашому центрі використовуються оригінальні тест-системи Roche, сертифіковані та атестовані для проведення пренатальної лабораторної діагностики. Розрахунок індивідуального генетичного ризику проводиться на підставі аналізів в першому і другому триместрах:

 • РАРР-А;
 • вільний β-ХГЛ;
 • АФП;
 • β-ХГЧ;
 • вільний естріол.

Всі результати видаються у вигляді оригінального бланка лабораторії ЦМЕІ для передачі лікаря гінеколога або генетику для інтерпретації. У поєднанні з даними УЗД лікар отримує максимально інформативні і точні дані.

Методи нашого діагностичного центру дозволяють отримати високу точність розрахунку генетичних ризиків.

Аналізи при вагітності. Де здати в Харкові?

У лабораторії медичного центру ЦМЕІ ви можете здати всі необхідні аналізи під час вагітності. Крім того, у нас ви маєте можливість скористатися пакетною пропозицією і здати всі аналізи в комплексі. Це дозволить значно заощадити кошти, час, сили і нерви. До того ж в нашій клініці ви можете отримати консультацію грамотних гінекологів, репродуктолога, а також зробити 3D/4D УЗД в Харкові.

Кожна з нас, перебуваючи в «цікавому» положенні хоче бути впевнена в тому, що з її малюком все в порядку і його здоров’ю нічого не загрожує, тому довірити таку відповідальну справу необхідно тільки професіоналам, адже мова йде про життя відразу двох осіб. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment