Эластография. Преимущества и возможностиСтатті 

Еластографія. Переваги та можливості

УЗД, УЗД з допплерографією, УЗД з еластографією – це і ще багато іншого пропонується пацієнтам для досліджень. Чим відрізняються ці види ультразвукової діагностики, коли необхідні і що вибрати? Медицина з року в рік розвивається, що дозволяє нам, як пацієнтам, отримувати більш якісну допомогу.

Деякий час назад різні клініки і діагностичні центри пропонували проведення УЗД і здавалося, що нічого кращого бути не може. Але пізніше з’явилося УЗД з допплерографією, відповідно отримані результати діагностики стали більш розширеними і докладними. Після пацієнти могли скористатися такою послугою, як УЗД з еластографією (компресійна еластографія). Зараз сучасні медичні центри пропонують інший вид еластографії – еластографія здвиговою хвилею (ЕЗХ). У чому цінність даного методу? Чим він кращий за своїх «попередників»? Який метод діагностики вибрати пацієнтові?

 

Еластографія зсувною хвилею. Основні особливості

Эластография. Преимущества и возможности

Саме, мабуть, найважливіше те, що метод на 95,5% ефективніший традиційного УЗД в діагностиці дрібних і непальпованих утворень печінки, щитовидної залози, молочних залоз; до 94,9% ефективніший в можливості диференціювати специфічність (характер) утворення.

Основне завдання еластографії – відрізнити доброякісну пухлина від злоякісної, при наявності еластографічних критеріїв доброякісності – скорочується кількість необґрунтованих пункцій і непотрібних емоційних потрясінь пацієнта.

Нагадуємо, здорові і уражені хворобою тканини володіють різною еластичністю / щільністю (жорсткість патологічних клітин збільшена в десятки разів), відповідно під час дослідження на моніторі дані відображаються різними кольорами. У підсумку доктор всього за одну діагностичну процедуру має розгорнуту картину, стосовно здоров’я пацієнта.

Так, при проведенні ЕЗХ виконується вимірювання швидкості поширення зсувної хвилі, завдяки чому лікар отримує кількісну оцінку еластичності тканини. Виконати це за допомогою традиційного УЗД, а також еластографії компресійним методом неможливо. Результат еластографії компресійним методом залежить від ступеня тиску датчика на досліджувану область і від кваліфікації лікаря. УЗД з еластографією зсувною хвилею дає достовірні результати, важлива тільки кваліфікація фахівця.

Наші фахівці пройшли спеціальне навчання, що дозволяє правильно інтерпретувати результати дослідження.

Важливо! Завдяки ЕЗХ надається можливість на ранній стадії виявити наявні зміни при таких захворюваннях, як цироз печінки, гепатит, панкреатит та ін.

Якщо ми говоримо про дослідження печінки, то надається можливість кількісно оцінити ступінь фіброзу печінкової тканини за міжнародною шкалою METAVIR. Подібні дані мають невимовну цінність для ранньої діагностики, для призначення лікування та контролю його ефективності.

УЗД з еластографією. Які існують переваги?

  • виявлення патології на максимально ранніх термінах;
  • відсутність болю для пацієнта;
  • діагностика проводиться без шкоди для здоров’я.

Крім того, при виявленні новоутворення лікар може оцінити ступінь ризику його малігнізації (перетворенняі доброякісних клітин в злоякісні).

 

Еластографія яких органів проводиться в «ЦМЕІ»?

  • Эластография. Преимущества и возможностиеластографія печінки – здійснюється для оцінки ступеня вираженості фіброзу печінки. Вдається диференціювати ряд захворювань один від одного (початкові стадії жирової дистрофії, гепатоза, цирозу або гепатиту);
  • еластографія щитовидної залози – оцінюється стан лімфатичних вузлів, виявляється наявність / відсутність доброякісних і злоякісних вузлів;
  • еластографія молочних залоз – досліджується стан лімфатичних вузлів, диференціюються фіброаденоми і кісти з густим вмістом, а також визначається природа утворень у молочній залозі.

УЗД з еластографією в Харкові

Клініка «ЦМЕІ» одна з небагатьох в Харкові, де УЗД з еластографією проводиться на сучасному обладнанні експерт-класу Siemens Acuson S2000. Його висока роздільна здатність дозволяє виявити патологічні зміни на самій ранній стадії, що в свою чергу дає можливість підібрати максимально ефективне лікування, спрямоване на швидке одужання пацієнта. Крім того, в нашій клініці УЗД проводиться досвідченими і спеціально навченими фахівцями, тому Ви можете бути впевнені в отриманні достовірних результатів і правильної їх інтерпретації. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment