<
Эритроциты в моче. Причины появленияСтатті 

Еритроцити в сечі. Причини появи

Аналіз сечі служить тим видом лабораторних досліджень, який необхідний для діагностики практично будь-якого захворювання. Подібний аналіз дозволяє отримати лікаря досить багато корисної та необхідної інформації. Змінений склад сечі – сигнал, який свідчить про появу тієї чи іншої патології. Сьогодні хочемо поговорити про підвищену кількість еритроцитів в сечі (гематурія). Пропонуємо розібратися в причинах появи еритроцитів в сечі.

Види еритроцитів

Визначити вид еритроцитів необхідно в обов’язковому порядку для того, щоб поставити правильний діагноз. Отже, виділяють наступні види еритроцитів:

  • Незмінені еритроцити – за формою являють собою двояковогнутие диски, які мають червоне забарвлення і в своєму складі гемоглобін.
  • Змінені еритроцити – так звані лужні тільця, до складу яких не входить гемоглобін. Візуально вони безбарвні і мають форму кільця.

Наявність кров’яних виділень в сечі-серйозний привід для негайного звернення за кваліфікованою медичною допомогою.

Звертаємо Вашу увагу на те, що сам процес утворення сечі бере свій початок в клубочках нирок. Саме там виконується перша фільтрація крові. Тому нормі білок, еритроцити і лейкоцити і білки не повинні бути присутніми в сечі, а їх поява в сечі – ознака патології.

Причини підвищення еритроцитів в сечі

  • Соматичні (преренальні) – ряд причин, які не мають безпосереднього зв’язку з сечовидільної системою (МВС). В даному випадку нирки просто реагують на проблеми, що виникли в інших органах і системах: тромбоцитопенія, гемофілія, інтоксикація організму та ін.;
  • Ренальні – в даному випадку еритроцити в сечі з’являються на тлі захворювань нирок: гострий і хронічний гломерулонефрит, пієлонефрит, рак нирки, сечокам’яна хвороба, гідронефроз,травма / розрив нирки;
  • Постренальні – в даному випадку гематурія розвивається на тлі патології МВС: цистит, наявність каменів, травми сечового міхура і сечівника, рак сечового міхура.

Також є ряд причин, які характерні окремо, як для жінок, так і для чоловіків. Якщо ми говоримо про жінок, то поява еритроцитів може бути викликано такими проблемами органів статевої системи, як ерозія шийки матки і маткові кровотеча. Що стосується чоловіків, то це простатит і рак передміхурової залози

Також виділяють загальні причини підвищення еритроцитів:

  • тривале перебування в занадто високій температурі повітря;
  • сильні стреси;
  • надмірне вживання алкоголю;
  • підвищені фізичні навантаження;
  • вживання в їжу великої кількості прянощів.

Підвищені еритроцити в сечі. Що робити?

Для початку необхідно виявити захворювання, яке провокує підвищення рівня еритроцитів в сечі, тільки після цього слід приступати до лікування. У деяких випадках для того, щоб поставити остаточний діагноз доктор може призначити крім лабораторної діагностики додатково виконати УЗД нирок, сечового міхура і сечовивідних шляхів. Нагадуємо здати аналізи, а також зробити УЗД ви можете в нашому медичному центрі на Академіка Павлова і в нашій філії на Дружби Народів. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам