<
Фиброаденома. Причины. Симптомы. Диагностика. Лечение.Статті 

Фіброаденома. Причина. Симптом. Діагностика. Лікування.

На сьогоднішній день частота захворювань молочних залоз збільшилася в усьому світі. І тема здоров’я жіночих грудей стає актуальною в будь-якому віці. Патології бувають різні. Це і мастопатії, і мастити, кісти молочних залоз, внутрішньопротокові папіломи і навіть злоякісні пухлини. Найпоширенішим захворюванням вважається фіброаденома грудей. Як вона виглядає, небезпечна чи ні, як і де лікувати – розповімо про все по порядку далі в статті.

Що таке фіброаденома?

Це доброякісне гормонозалежне утворення, є однією з форм мастопатії. Фіброаденома являє собою вузол округлої форми, з чіткими межами, формується з залозистої тканини молочної залози. Буває як поодинокі, так і множинні освіти. Може вражати одну або обидві груди одночасно. Розміри аденоми варіюються від 0,2 мм до 7 см в діаметрі.

Виділяють такі типи фіброаденоми:

 • периканалікулярная – утворюється навколо молочних проток залози;
 • інтраканалікулярная – розростається в просвіти проток молочної залози;
 • змішана – найбільш часто діагностується форма, поєднує в собі ознаки периканалікулярной і
 • інтраканалікулярной аденом;
 • листоподібна – найменш поширений вид, характеризується швидким зростанням і в 10% випадків перероджується в злоякісне утворення.

Дане захворювання може виникнути в будь-якому віці і пов’язане з гормональним дисбалансом. Але все ж існують групи ризику, в яких ймовірність виникнення фіброаденоми набагато вище. До них відносяться дівчата від 12 до 20-ти років, що відповідає періоду статевого дозрівання. Також це захворювання може спостерігатися у жінок в період постменопаузи. Гормональний фон в цей період змінюється і це дає поштовх до виникнення різних новоутворень в молочних залозах.

Причини виникнення

Збої, різкі зміни в гормональному фоні жінки є головною причиною, що приводить до утворення фіброаденом. Сприятливими факторами в даному випадку є:

 • природні зміни гормонального фону: статеве дозрівання, вагітність, менопауза;
 • ендокринні патології, пов’язані зі зміною вироблення гормонів щитовидної залози, гіпофіза, надниркових залоз, яєчників;
 • дисбаланс гормонів внаслідок абортів, відмови від грудного вигодовування, прийому неправильно підібраних гормональних контрацептивів та ін.

Також вважається, що виникненню фіброаденоми можуть сприяти: ожиріння, часті нервові перенапруження, тривале перебування на сонці.

Симптоми фіброаденоми

Фіброаденома протікає без яскраво виражених симптомів. Як правило, жінок починає турбувати поява ущільнень в молочній залозі, які можливо виявити при самообстеження грудей. При пальпації можна промацати гладкий щільний кульку, досить рухливий і безболісний при натисканні. У рідкісних випадках, коли захворювання запущено і досягає досить великих розмірів, стає помітним навіть при візуальному огляді.

Крім самостійного огляду вчасно виявити фіброаденому також допоможуть регулярні профілактичні огляди у мамолога. Такі відвідування рекомендовано проходити всім дівчатам і жінкам починаючи з 20 років не рідше 1 разу на рік. Вони включають в себе ряд діагностичних досліджень, які допоможуть своєчасно виявити проблему і вжити всіх необхідних заходів для якнайшвидшого одужання.

Діагностика фіброаденоми молочної залози

У діагностику фіброаденоми входять такі методи дослідження:

 • тактильне обстеження;
 • УЗД молочних залоз – для молодих дівчат;
 • Мамографія – для жінок старше 40 років;
  при виявленні освіти проводиться біопсія з подальшим гістологічним дослідженням тканин пухлини для визначення характеру освіти (доброякісне, злоякісне).

В якості додаткових досліджень можуть бути призначені лабораторні методи діагностики:

 • аналізи на гормони – дозволяють з’ясувати причини розвитку аденоми і підібрати правильний план лікування для запобігання її подальшого розвитку;
 • Са 15-3 – онкомаркер молочної залози-призначається при підозрі на розвиток онкологічного процесу.
  Лікування фіброаденоми

Як правило, на першому етапі після виявлення пухлини ведеться лікарське спостереження протягом декількох місяців. В цей час з’ясовується причина, через що стався гормональний збій, і що викликало утворення пухлини. Тільки виявивши її, можна призначити адекватне лікування. І так як першопричина може ставитися до різних областей медицини, рекомендується пройти консультації У інших фахівців (гінеколог, ендокринолог та ін.).

Фіброаденома ніколи сама не зникає і не розсмоктується. Терапія гормональними препаратами, призначена суміжними фахівцями допоможе збалансувати рівень гормонів. Це стає профілактикою утворення нових аденом, а наявна пухлина навіть може припинити своє зростання. І все ж єдиний спосіб повністю позбутися від фіброаденоми – це хірургічне видалення. А якщо її зростання протягом двох-трьох місяців ставати активним, рішення про хірургічне втручання повинно прийматися негайно.

Консультація мамолога в Харкові

Якщо у Вас виникли питання або підозри на фіброаденому, запрошуємо Вас на консультацію до мамолога в лікувально-діагностичний центр ЦМЕІ. У клініці на Салтівці ви також зможете пройти повне обстеження у фахівців інших спрямувань і здати необхідні аналізи, включаючи ультразвукове дослідження (УЗД) органів і систем.

Чекаємо Вас за адресою: м. Харків, вул. Академіка Павлова, 162 Г. Ми піклуємося про ваше здоров’я!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам