Геморрой. Причины. Симптомы ЛечениеСтатті 

Геморой. Причини. Симптоми Лікування

Одне з найбільш поширених захворювань в області проктології є геморой. Майже 40% звернень до проктолога пов’язані саме з гемороєм в тій чи іншій стадії. Захворювання характеризується патологічними процесами, які розвиваються в області прямої кишки і анального отвору. Геморой проявляється у вигляді запалення, патологічного розширення гемороїдальних вен, їх звивистістю і утворенням вузлів навколо прямої кишки.

Причини, за якими утворюється геморой

Головна причина в дисфункції судин, що знаходяться в нижньому відділі прямої кишки. Регуляція припливу і відтоку крові порушується, кров застоюється, і вени легко піддаються розширенню і деформації. Дана патологія є вродженою і, як правило, передається у спадок. Однак, якщо у ваших найближчих родичів є геморой – це зовсім не означає, що ви приречені. Розвитку захворювання сприяють різні причини, найбільш поширені з них:

  • сидяча робота в поєднанні з малорухливим способом життя;
  • запальні захворювання органів малого таза;
  • пухлини прямої кишки;
  • запір;
  • нерегулярне спорожнення кишечника;
  • пологи і вагітність;
  • при підвищених фізичних навантаженнях (підйом важких предметів).

Як бачите, при певному збігу обставин, захворювання може виникнути практично у кожного. У жінок геморой найчастіше діагностують при вагітності і після пологів. А чоловіки страждають від геморою, якщо їх робота пов’язана з тривалим сидінням за комп’ютером або за кермом. Куріння і вживання алкоголю також є провокуючими факторами, оскільки вони впливають на стан судин.

Симптоми геморою потрібно знати кожному!

Найчастіше геморой розвивається поступово. Швидко він може проявитися тільки у вагітних або в процесі пологів, коли через надмірне навантаження пошкоджуються судини. У всіх інших випадках першими ознаками геморою будуть:

  • свербіж, печіння в області анального отвору;
  • тяжкість і біль в задньому проході;
  • запор і больові відчуття при дефекації.

У подальшому біль може стати постійною, і посилюватися під час сидіння або дефекації. Багато пацієнтів відзначають наявність крові, яка виділяється з заднього проходу і випадання гемороїдальних вузлів. Якщо хвороба не запущена, то вузли можна вправити всередину, а при запущених формах геморою, вони вже не вправляються і постійно знаходяться зовні. У деяких випадках може розвинутися некроз гемороїдального вузла.

Діагноз – геморой, що робити?

Як бачите, геморой – не просто дискомфортний стан, як може здатися, а серйозне захворювання. До того ж, він може бути передвісником раку товстої кишки, тому якщо ви виявили у себе ознаки геморою – звертайтеся до фахівців. Діагностика геморою грунтується на зборі анамнезу і пальпації. При необхідності лікар може призначити ректороманоскопію. Головне завдання лікаря-виключити пухлину товстої кишки, кровоточать поліпи і дивертикульоз, які мають схожі з гемороєм симптоми.

Консультація проктолога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ в Харкові працює кваліфікований лікар-проктолог. У нас ви можете пройти комплексне дослідження прямої кишки, анального каналу і періанатальної області для діагностики геморою та інших проктологічних захворювань. Для лікування геморою ми використовуємо медикаментозну терапію, а також хірургічне лікування класичними оперативними і новими малоінвазивними методами.

Геморой, виявлений на ранніх стадіях, піддається консервативному лікуванню. Лікар дає рекомендації з гігієни, призначає анестезуючі засоби і свічки для лікування геморою. Гострі форми вимагають більш тривалого і серйозного підходу, але також можуть бути вилікувані медикаментозно. А ось виражене випадання вузлів і кровотеча передбачає хірургічне лікування. Але навіть в цьому випадку у більшості пацієнтів настає повне одужання.

Головне, не відкладайте обстеження, і вже при перших ознаках геморою, звертайтеся до проктолога в ЦМЕІ.

Вам будет также интересно

Leave a Comment