Гинеколог. А Вы давно были у специалиста? 5 причин для визита.Статті 

Гінеколог. А Ви давно були у фахівця? 5 причин для візиту.

Жіноче здоров’я вимагає дбайливого й уважного ставлення. Здавалося б, всі про це знають, але … Статистика говорить про зворотне: тільки 11% жінок регулярно відвідують гінеколога, 56% – звертаються при наявності явних проблем, 17% – тільки з чуток знають про такого фахівця, як гінеколог (Харків) і жодного разу його не відвідували.

Велика кількість гінекологічних проблем протікають безсимптомно, тому регулярні огляди у гінеколога (2 рази на рік) повинні стати правилом і нормою для кожної жінки. Візит до лікаря дозволить не пропустити «тривожний дзвіночок», а при наявності проблеми своєчасно її виявити і вжити відповідних заходів щодо її усунення.

Регулярний огляд у гінеколога – це нескладна, але важлива процедура, яку необхідно проводити навіть при відсутності скарг на здоров’я.

Однак бувають ситуації, при яких не можна затягувати з візитом до фахівця. Разом з Градиль Оксаною Григорівною, кандидатом медичних наук, акушером-гінекологом, репродуктологом МЦ «ЦМЕІ»  розберемо 5 основних об’єктивних причин, за якими не варто відкладати візит до гінеколога.

 

Причина №1. Гострий біль

Раптова поява різкого болю в нижній ділянці живота (тягне, колючий, ріжучий) є серйозним приводом для звернення до лікаря. Він може сигналізувати про розвиток серйозного захворювання. Подібний гострий біль в деяких випадках може бути доповнений і іншими симптомами: підвищення температури тіла, нудота, блювота, втрата свідомості.

Тільки лікар, грунтуючись на Ваших скаргах і визначивши їх причину, може визначити вірну тактику лікування.

 

Причина №2. Порушення менструального циклу

Затримка місячних, нерегулярний цикл, зміна характеру виділень (рясні або мізерні), сильні болі під час менструації – все це є приводом для звернення до гінеколога. Подібні стани можуть вказувати на гормональний дизбаланс, розвиток запальних процесів або поява інших збоїв в організмі жінки.

Причина №3. Поява нехарактерних виділень і дискомфорту в області статевих органів

Гинеколог. А Вы давно были у специалиста? 5 причин для визита.

Виходячи з фази циклу змінюється і характер виділень. Однак хочемо звернути Вашу увагу на 5 вкрай важливих «НІ» – в нормі, виділення між менструаціями не повинні супроводжуватися хворобливими відчуттями, неприємним запахом, домішкою крові, сверблячкою або печінням. Наявність хоча б одного з цих «ні» може свідчити про розвиток статевої інфекції, ендометріоз та ін.

Біль будь-якого характеру під час статевого контакту також вагома причина для запису на прийом до лікаря. У деяких випадках, подібний дискомфорт виникає через відсутність або недостатню кількість мастила. Іноді біль під час сексу може говорити про захворювання шийки матки, запаленні придатків, спайках, запаленні вульви, різних інфекціях піхви та ін.

Причина №4. Кров’янисті виділення під час вагітності

Наявність виділень під час вагітності є нормою, але якщо з’явилися масткі кров’янисті виділення необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Своєчасне звернення до фахівця, а також грамотно підібрана терапія дозволять зберегти Вашу вагітність.

Причина №5. Планування вагітності

Консультація гінеколога також необхідна при такій важливій і відповідальній справі, як планування вагітності. В результаті вдасться попередити появу певних проблем, які можуть виникнути в період виношування дитини. Більш докладно про це в статті «Планування вагітності», опублікованій на нашому сайті.

Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням за принципом «у моєї знайомої була схожа проблема і їй допомогли ось ці таблетки».
Встановити правильний діагноз і підібрати адекватний вид лікування для кожного конкретного випадку може тільки лікар.

 

Гінеколог, репродуктолог (Харків). Куди звернутися?

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці веде прийом лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, К. М. Н. Оксана Григорівна Градиль. Індивідуальний і делікатний підхід до кожної пацієнтці гарантований. Також в нашому медцентрі Ви маєте можливість пройти УЗ-діагностику і здати необхідні оза доступними цінами. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment