<
Гинекологические инфекции. Анализы на половые инфекции. Что нужно знать?Статті 

Гінекологічні інфекції. Аналізи на статеві інфекції. Що потрібно знати?

Гінекологічні інфекції – делікатний, але при цьому дуже важливий і серйозне питання для кожної жінки. Причини їх появи можуть бути різними: пов’язані з статевим актом – інфекції передаються статевим шляхом (ІПСШ), передаються від матері дитині під час пологів, наявність запальних процесів в інших органах і системах. Але! Здоров’я жінки перш за все. Адже це її щасливе майбутнє і здоров’я її майбутньої дитини. Саме тому хочемо сьогодні більш детально зупинитися на гінекологічних інфекціях і розібратися в питанні, пов’язаному з діагностикою.

Гінекологічні інфекції. Основні симптоми

Важливо відзначити, що гінекологічні інфекції не завжди характеризуються яскраво вираженою симптоматикою. Однак уважне ставлення до власного здоров’я, регулярні візити до лікаря-гінеколога в профілактичних цілях (1 раз в 6 місяців) дозволять своєчасно виявити захворювання (в разі наявності такого) і приступити до його лікування лікування.

Коли варто обов’язково відвідати гінеколога?

 • Біль і дискомфорт в нижній частині живота;
 • Печіння і свербіж в області статевих органів;
 • Зміна виділень (поява специфічного запаху, зміна кольору і ін.);
 • Нерегулярний менструальний цикл;
 • Сильні хворобливі відчуття під час місячних.

Під час консультації доктор проведе огляд на гінекологічному кріслі, при необхідності призначить проведення УЗД матки і придатків і проведення лабораторної діагностики. Для того щоб підтвердити або спростувати наявність інфекційного процесу найбільш інформативними є якраз аналізи. Далі про них більш докладно.

Аналізи на статеві інфекції у жінок. Які можуть бути призначені?

 • Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (бактеріоскопія). Це одночасно найпростіший і важливий аналіз для виявлення інфекції. Подібне дослідження-перший і обов’язковий етап діагностики в разі наявності характерних скарг з боку пацієнтки, плановому огляді підготовці до гінекологічних операцій, постановці на облік під час вагітності. В результаті мазок дозволяє отримати загальну інформацію про мікрофлору, а також визначити: кількість лейкоцитів, еритроцитів, склад флори (паличкова, кокова), наявність гонококів, трихомонад, грибка, лактобацил та ін.
 • Бактеріологічний посів. Для проведення аналізу виконується мазок. Саме дослідження має на увазі культивування (ВИРОЩУВАННЯ) наявних бактерій в певному середовищі. Такий аналіз дозволяє виявити навіть найменші концентрації патогенних організмів, а також визначити види збудників, їх кількість, умовну або явну патогенність. Крім того, подібна діагностика дозволяє зробити проби, які визначають стійкість мікроорганізмів до антибіотиків, завдяки чому вдається вірним чином підібрати препарати для ефективного лікування.
 • ПЛР-діагностика. Даний метод лабораторного дослідження заснований на виявленні ДНК збудника. Така діагностика довела свою ефективність при виявленні прихованих інфекцій (хламідіоз, мікоплазма, уреаплазма, генетальний герпес).
 • Серологічний аналіз крові (визначення антитіл). Діагностика полягає у визначенні рівня і виду антитіл в крові, які утворилися у відповідь на появу того чи іншого збудника. При підготовці до вагітності, а також під час самої вагітності важливим серологічним дослідженням є аналіз на TORCH – інфекції (токсоплазма, краснуха, цитомегаловірус).

Кожен з аналізів дає лікарю певний вид інформації, яка важлива для постановки правильного діагнозу, призначення лікування і його контролю. Тому не дивуйтеся, якщо доктор призначить вам проведення декількох досліджень одночасно.

Підготовка до здачі аналізів або як отримати достовірний результат?

При здачі мазків:

 • не слід здавати мазок під час менструального циклу;
 • за кілька днів до аналізу рекомендується відмовитися від статевої близькості;
 • не використовуйте вагінальні свічки, крему, не спринцюйтеся за 24 години до аналізу;
 • прийом антибіотиків повинен бути завершений за 3 тижні до здачі бакпосева.

При здачі крові:

 • здача крові відбувається натщесерце (останнє вживання їжі за 8-12 годин до аналізу);
 • вечеря напередодні повинен бути легким;
 • рекомендується за кілька днів до аналізу виключити з раціону жирне, смажене, алкоголь.

Аналізи на статеві інфекції. Де здати в Харкові?

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці (Героїв праці, Дружби Народів) ви можете отримати консультацію досвідчених гінекологів, а також пройти повне діагностичне обстеження. Наявність власної сучасної лабораторії дозволить здати всі необхідні аналізи за один прийом і за доступними цінами. Нагадуємо, для Вашої зручності працюють пункти забору аналізів по місту: Салтівка, ХТЗ, метро проспект Гагаріна, Птімаш, метро Архітектора Бекетова, метро Масельського, Метро Перемоги. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам