Гости на пороге – зимние вирусыСтатті 

Гості на порозі – зимові віруси

Кінець листопада і грудень – це не тільки час, коли починається передсвяткова метушня, а й період загострення вірусних захворювань. Перепади температур, постійне перебування в замкнутому просторі і сухе повітря в приміщеннях сприяють розмноженню вірусних інфекцій. І ось вже кожен другий відчуває ознаки ГРВІ:

  • висока температура;
  • ломота в тілі;
  • біль в горлі;
  • кашель.

Але ці ж ознаки можуть свідчити і про більш небезпечне захворювання – грип. Щоб не пропустити його початок, і не допустити виникнення ускладнень, необхідно своєчасно диференціювати захворювання.

Лабораторна діагностика проти сезонних вірусів

Лабораторні методи діагностики дозволяють швидко і точно виявити захворювання і визначити його стадію. Лабораторні дослідження також призначаються для контролю ефективності призначеного лікування і його своєчасної коригування. Зокрема при простудних захворюваннях найважливішими методами діагностики є:

  • клінічний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • імунологічні дослідження;
  • бактеріологічні дослідження.

Загальний аналіз крові дозволяє оперативно оцінити стан здоров’я за показниками крові: кількості еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, гемоглобіну та інших. Навіть незначні зміни в стані здоров’я пацієнта негайно проявляються в загальному аналізі крові. За його результатом можна судити не тільки про наявність захворювання, але також про його активності.

Доповнює інформативність клінічного аналізу крові ОАМ-загальний аналіз сечі. Перше, що видає наявність інфекції в організмі – збільшення кількості лейкоцитів в сечі. Цей аналіз повністю безболісний, до того ж не вимагає особистої присутності пацієнта в лабораторії, тому його в першу чергу призначають дітям при простудних захворюваннях.

Додаткові аналізи при вірусних захворюваннях

У період сезонних застуд вкрай важливо мати уявлення про стан імунної системи. Імунологічне дослідження крові призначається при вірусних захворюваннях, щоб підібрати адекватне лікування. Імунний статус також важливий при хронічних захворюваннях, а також у випадках, якщо обрана раніше стратегія лікування виявилася неефективною. Для імунологічного дослідження проводиться забір крові з вени.

При підозрі на бактеріальні захворювання, в обов’язковому порядку призначається Бактеріологічне дослідження (бакпосів). Для цієї мети береться мазок слизової оболонки або кров, з яких виділяються і в лабораторних умовах вирощуються колонії бактерій. Дослідивши патогенні мікроорганізми можна не тільки встановити точну причину захворювання, але і виявити антибіотики, якими можна на них впливати, щоб лікування було ефективним.

Де можна здати аналізи в Харкові?

Лікувально-діагностичний центр ЦМЕІ пропонує харків’янам ефективні сучасні методи діагностики, які дозволяють своєчасно диференціювати простудні захворювання, і призначити адекватне лікування. У пунктах забору аналізів, які розташовані у всіх районах Харкова, ви можете здати всі необхідні лабораторні аналізи при застуді (ГРВІ, грипі та інших захворюваннях). У нас можна здати аналізи дітям і дорослим. І якщо ви застудилися – не втрачайте часу, а приходьте в найближчий пункт забору аналізів ЦМЕІ!

Вам будет также интересно

Leave a Comment