Клинический анализ крови и мочиСтатті 

Клінічний аналіз крові і сечі

На сьогоднішній день, сучасні лікарі, для проведення діагностики мають у  своєму розпорядженні величезну кількість лабораторних досліджень. Вони служать, для того щоб можна було найбільш точно оцінити стан здоров’я, уточнити діагноз, спостерігати за ходом перебігу захворювання та контролювати ефективність обраного методу терапії. Але, не дивлячись на весь обсяг лабораторних аналізів, найпоширенішими є загальний, або клінічний аналіз крові і сечі. Що ж в них особливого?

Навіщо і коли здавати аналізи?

Загальноклінічні аналізи, як не можна краще можуть охарактеризувати стан всього організму людини. За певними показниками можна сказати про можливу наявність патології, і в цьому випадку варто насторожитися. В багатьох клініках вони включені в список обов’язкових. Клінічний аналіз сечі і крові призначають в наступних випадках:

  • всім хворим і тим, що первинно звернулися пацієнтам незалежно від передбачуваного діагнозу (при наявності ознак захворювання запального або інфекційного характеру, при підвищеній температурі тіла та ін.);
  • на етапі планування вагітності, вагітним при постановці на облік і періодично протягом всього терміну;
  • при госпіталізації;
  • перед і після хірургічного втручання;
  • для отримання довідки в басейн;
  • в числі обов’язкових аналізів для дітей перед школою, для дитячого саду, перед відправкою в дитячі оздоровчі табори;
  • в рамках медкомісії при влаштуванні на роботу;
  • в профілактичних цілях (всім) – як планове обстеження з регулярністю 1 раз в рік, для своєчасного виявлення патологій.

Клінічний аналіз крові

Кров може розповісти багато. Загальний аналіз являє собою набір тестів, які дозволяють оцінити кількість різних клітин крові, їх зовнішні характеристики (розміри, форму і ін.), А також показники визначають співвідношення їх між собою. Клінічний аналіз крові може включати в себе від 8 до 30 пунктів: кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів), рівень гемоглобіну та ін.

Для кожного критерію існують певні норми, які залежать від статі, віку людини. Розшифровка клінічного аналізу є першим етапом до діагностики захворювань. Відхилення від норми навіть одного з показників вже може свідчити про порушення діяльності організму. Так збільшення лейкоцитів, говорить про можливий запальний процес, а зниження рівня гемоглобіну може свідчити про брак заліза.

Слід розуміти, що за результатами загального аналізу крові можна поставити однозначний діагноз. Іноді однакові зміни в гемограмі можуть бути викликані абсолютно різними патологіями. Тому для якісної діагностики та призначення лікування потрібно проведення додаткових, більш специфічних аналізів і обстежень.

Клінічний аналіз сечі

Характеризує роботу сечовидільної системи, дозволяє діагностувати відхилення в роботі нирок, наявність сечокам’яної хвороби і др.В ході дослідження оцінюються такі показники сечі: колір, прозорість, pH, відносна щільність, еритроцити, лейкоцити, клітини епітелію, вміст білка і глюкози, наявність мікроорганізмів, кристали, слиз.

Обумовлені показники загального аналізу сечі також мають свої норми. Будь-які відхилення в більшу або меншу сторону свідчать про наявність захворювання або інфекційно-запального процесу. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені: аналіз сечі по Нечипоренко, аналіз сечі за Зимницьким та УЗД нирок і сечового міхура, і ін.

Здати аналізи в Харкові

Клінічні аналізи є найпростішими, але інформативним способом діагностики загального стану всіх органів і систем людини. Це швидкий метод, щоб своєчасно розпізнати і попередити розвиток захворювань.

Здати загальний аналіз крові та сечі за доступними цінами Ви можете у будь-якому з пунктів забору лабораторії «ЦМЕІ». пропонуємо ознайомитись з переліком всіх можливих аналізів на нашому сайті в розділі «Лабораторія». Задати питання можна за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036-60-56.

Вам будет также интересно

Leave a Comment