<
Когда следует обратиться к детскому неврологу?Статті 

Коли слід звернутися до дитячого невролога?

Ваша дитина погано засинає або прокидається кілька разів за ніч, йому притаманні часті істерики? Ці та інші важливі симптоми, які свідчать про порушення центральної нервової системи не можна ігнорувати. При їх наявності необхідно обов’язково звернутися до відповідного фахівця – дитячого невролога.

Дитячий невролог. Чим займається фахівець?

В першу чергу хочемо відзначити, що центральна нервова система регулює діяльність всіх органів і систем організму. Крім того, нервова система відповідає за те, чи буде дитина соціалізована, як вона буде знаходити контакт з різними людьми та ін. Саме з цих причин вкрай важливо своєчасно помітити і усунути будь-які порушення. Ось в цьому і допоможе батькам дитячий лікар-невропатолог.

До компетенції даного фахівця входить діагностика і лікування захворювань, причиною яких стало ураження нервової системи. Так, дитячий невролог лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» здійснює якісне та ефективне лікування таких проблем, як:

 • епілептичний синдром і епілепсія;
 • різні невралгії;
 • порушення мови, заїкання;
 • нічне нетримання сечі;
 • гіперактивність та ін.

Нервова система малюка формується поступово. З кожним місяцем життя він знаходить нові навички: вчиться тримати голівку, перевертатися, сидіти, стояти без опори, ходити, говорити і т.д. Придбання подібних навичок відбувається в певні часові періоди, тому рекомендовано приводити дитину на огляд до невролога 1, 3, 6 і 12 місяців, а далі кожен рік з метою профілактики. Це дозволить Вам переконатися в тому, що розвиток Вашої дитини відбувається належним чином.

Важливо! Однак в деяких випадках можуть виникнути ситуації, при яких не можна зволікати і необхідно позапланово звернутися до фахівця. Саме про них далі в статті.

Симптоми, при яких необхідно звернутися до дитячого невропатолога

 1. Тремтіння в підборідді. Подібний стан є нормою під час плачу до 3-х місячного віку дитини, так як нервова система ще не сформована до кінця, тому під час емоційного сплеску відбувається збудження нервових центрів і як наслідок поява легкого тремору. Бити на сполох треба тоді, коли Ви помічаєте тремтіння в області підборіддя в стані спокою. Сприяти цьому можуть складні пологи, гіпоксія, або, якщо малюк з’явився на світ недоношеним.
 2. Тремор рук і ніг дитини. Подібний стан може вказувати, як підвищену збудливість дитини, так і на порушення в розвитку нервової системи дитини (енцефалопатія, гіперглікемія та ін.). Для виключення патології як раз і необхідна консультація фахівця.
 3. Підвищений / знижений тонус м’язів. Це поширений стан, який зустрічається у 9 з 10 малюків і проходить сам по собі до 6 місяців. У тому випадку, якщо після півроку Ви помічаєте, що дитина неспокійно поводиться, часто плаче, часто закидає голову назад і вигинається, ручки і ніжки підібрані і щільно притиснуті один до одної, а при спробі їх розвести Ви відчуваєте явний опір, при перебиранні ніжками малюк спирається тільки на пальчики і т.д., то необхідна консультація фахівця. Також до невролога необхідно звернутися і в протилежній ситуації – дитина менш активна, часто лежить в позі жаби (свідчить про знижений тонус м’язів). При своєчасному зверненні до лікаря дані стани досить легко піддаються виправленню завдяки проведенню масажів і фізіотерапії.
 4. Розширені зіниці. Може бути, як наслідком недостатньо освітлення в кімнаті, в якій дитина проводить досить тривалий час, так і симптомом порушення нервової системи. Крім того, фахівці стверджують, що розширення зіниць може статися у дитини через перенесений стрес, переляк. Крім цього, необхідно виключити розвиток офтальмологічних проблем, тому звернення за спеціалізованою медичною допомогою не уникнути.
 5. Часті і тривалі істерики у дитини. Природно, такий стан властивий для дітей,  більше в ранньому дитячому віці вони не можуть чітко сформулювати свої бажання, тому домагаються всього шляхом істерик. Однак причиною постійних істерик у малюка (особливо до 1 року) можуть бути дискомфортні відчуття, що з’явилися з-за неврологічних відхилень (підвищений внутрішньочерепний тиск, гідроцефалія). Тому краще звернутися до фахівця для виключення патології.
 6. Поганий сон. У більшості випадків діти погано засинають через перезбудження (багато людей, сильні емоції і т.д.). Фахівці рекомендують не укладати малюка в такому стані, попередньо варто його заспокоїти. Для цього можна використовувати, наприклад, теплі ванночки, тепле пиття. В іншому випадку сон дитини буде неспокійним і переривчастим. Однак, якщо дитина досить часто погано засинає, його сон короткий, уві сні дитина смикається, а при пробудженні плаче, рекомендується відправитися до невролога.
 7. Головний біль, втрата свідомості – це вкрай тривожний симптом, який може супроводжуватися, як досить нешкідливим зневодненням або перегрівом, так і серйозними захворюваннями.

Консультація дитячого невролога в Харкові

У тому випадку, якщо Ви помітили, що Вашій дитині властиві стани, описані вище, і Ви перебуваєте в пошуках гарного дитячого невропатолога в Харкові, то запрошуємо Вас в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ» на Салтівці. Ми готові запропонувати Вам якісну діагностику (УЗД головного мозку, вимірювання внутрішньочерепного тиску, необхідні аналізи), а також адекватне лікування, спрямоване на швидке одужання малюка.

Шановні батьки! Пам’ятайте, що щасливе майбутнє Вашої дитини залежить від Вас. Тому з малих років необхідно з особливою увагою ставитися до його здоров’ю. У нашій клініці ведуть прийом грамотні дитячі фахівці, які подбають про здоров’я Вашого малюка. Будемо раді допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам