<
Корь. Основные симптомы. Что нужно знать?Статті 

Кір. Основні симптоми. Що потрібно знати?

У статті Кір – недитяча інфекція ми вже розглядали таке захворювання, як кір. Сьогодні хочемо ще раз зупинитися на головних симптомах даної проблеми.

Хто знаходиться в групі ризику?

Кір – захворювання вірусного походження, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні хворої людини. Збудником кору є вірус з сімейства параміксовірусів. Віруси можуть зберігати життєздатність на повітрі протягом двох годин. Тому, як правило, 9 з 10 осіб, що мали контакт із зараженим, хворіють.

Що стосується групи ризику, то в неї потрапляють:

 • Люди без щеплення від кору (особливо діти до 3-х років);
 • Невакциновані вагітні жінки;
 • Люди з ослабленим імунітетом (туберкульоз, онкологія, СНІД).

Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – той, хто не був вакцинований або той, хто не виробив імунітет після вакцинації.

Основні симптоми кору. Як розпізнати?

Якщо ми говоримо про дітей, то в перші дні симптоми кору схожі зі звичайною застудою або грипом, що сильно ускладнює діагностику кору. Може спостерігатися підвищення температури до 39-40 градусів. Потім через 4-5 днів з’являється червоний висип на шкірі і слизових оболонках. Як правило, починається висип за вухами, на наступний день переходить на обличчя, шию, тіло і кінцівки.

Що стосується дорослих, то інкубаційний період кору триває з моменту проникнення вірусу через слизову оболонку протягом 6-19 днів. Він може проходити без симптомів або нагадувати застуду. Потім відзначається висока температура, головний біль, слабкість, блювота і нудота, почервоніння і характерні плями на слизовій горла у вигляді білих запалень.

Також розвиток даного захворювання може супроводжуватися наступними симптомами:

 • нежить;
 • зниження артеріального тиску;
 • приглушеність серцевих тонів;
 • світлобоязнь і сльозоточивість;
 • біль в області очей;
 • набряклість повік;
 • наявність гнійних виділень з очей;
 • набряклість обличчя та ін.

Наслідки кору. Небезпечні ускладнення

Як правило, розвиток ускладнень спостерігається у дітей до 5 років і у дорослих людей старше 30 років. Найбільш серйозними ускладненнями є: сліпота, енцефаліт (інфекція, яка призводить до набряку головного мозку), важка діарея, вушні інфекції, інфекції дихальних шляхів. Згідно зі статистичними даними важкий перебіг кору найбільш ймовірно для тих, хто погано харчується або чий імунітет ослаблений ВІЛ/СНІДом або іншими захворюваннями.

Лабораторна діагностика кору

У лабораторії ЦМЕІ проводяться наступні лабораторні дослідження, які дозволять дізнатися чи небезпечна для Вас Кір:

 • Аналіз на антитіла IgG до вірусу кору – визначає, чи є у Вас імунітет до цього захворювання;
 • Аналіз на антитіла ІдМ до вірусу кору – покаже, чи відбулося зараження під час контакту з хворою людиною.

Для аналізу здійснюється забір крові з вени натщесерце (дозволено вживання негазованої води).

Аналіз крові на кір. Де здати в Харкові?

Здати аналіз крові на антитіла до вірусу кору можна в лабораторії ЦМЕІ в різних районах Харкова: Салтівка, проспект Гагаріна, Павлове поле, вулиця Дружби Народів та ін.У нашій лабораторії виконується кількісний аналіз, тобто результат надано у вигляді концентрації антитіл. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам