<
Мочекаменная болезнь: причины, симптомы, лечениеСтатті 

Сечокам’яна хвороба: причини, симптоми, лікування

Сечокам’яна хвороба (МКБ, уролітіаз) – являє собою серйозне захворювання сечовивідних шляхів. Пов’язана дана проблема з порушенням обміну речовин в організмі. Як результат-утворення каменів в нирках, сечоводі або сечовому міхурі. Зустрічається сечокам’яна хвороба в останні роки все частіше і частіше. З чим це пов’язано? Як розпізнати проблему і що робити? Відповіді на питання ви знайдете в цій статті.

Причини МКБ. Що сприяє розвитку захворювання?

В даний час не виділяють єдиної теорії причин розвитку МКБ.  Це поліфакторне захворювання, яке має досить складні і різноманітні механізми розвитку. Основний механізм-порушення обміну речовин, що стає причиною утворення нерозчинних солей, які і формуються в камені. Але! Навіть якщо і присутній схильність до уролітіазу, його розвиток не відбудеться без дії факторів (неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, несприятливі екологічні фактори та ін.).

Камені в нирках (уролітіаз). Як розпізнати? Основні симптоми сечокам’яної хвороби

  • Ниркова колька – дуже сильний біль в області попереку. Вона може вщухати і відновлюватися протягом декількох днів.
  • Біль при сечовипусканні, прискорене сечовипускання;
  • Кров в сечі-може з’явитися після сильного болю або після фізичного навантаження;
  • Помутніння сечі;
  • Підвищення температури тіла (38-40 градусів);
  • Підвищений тиск;
  • Поява набряків.

Камені в нирках можуть довго не давати про себе знати, навіть якщо камінь вже утворився. Але, як правило, МКБ починається з нападу ниркової коліки.

Діагностика сечокам’яної хвороби. Що вона може включати в себе?⠀

Важливо розуміти, що вірним чином діагностувати сечокам’яну хворобу може тільки фахівець – лікар-уролог. Для уточнення діагнозу доктор може призначити проведення додаткової діагностики (УЗД нирок і сечового міхура, аналізи: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі та ін.).

Лікування сечокам’яної хвороби (Харків)

У більшості випадків лікування подібної проблеми консервативне (прийом певних лікарських препаратів, фізіотерапія, дієта та ін.). Для початку вживаються заходи для зупинки нападу ниркової коліки. Головне завдання при лікуванні МКБ – видалити камені з сечовидільної системи (їх або розчиняють, або витягують хірургічним шляхом). Для цього підбирається схема лікування індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з місця знаходження каменю, особливості протікання захворювання, загального стану пацієнта та інших факторів.

Сечокам’яна хвороба – захворювання, яке цілком можна контролюватися. Для цього достатньо своєчасно виконати необхідну діагностику, а також слідувати призначень лікаря. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам