<
Статті 

Пренатальна діагностика в Харкові. Для чого вона потрібна і що дозволяє дізнатися?

Природно, всіх майбутніх батьків хвилює питання про здоров’я їх малюка ще задовго до його народження. В даний час для того щоб оцінити стан дитини, що знаходиться в утробі матері, виконується пренатальна діагностика. Сьогодні пропонуємо вам розібратися в тому, що ж являє собою даний вид діагностики, що вона включає в себе, які дані дозволяє отримати і що взагалі робити з ними.

Що таке пренатальна діагностика? Що вона включає в себе?

Пренатальна діагностика являє собою допологову діагностику, тобто це різні види досліджень, що дозволяють визначити і оцінити стан майбутньої дитини. Як правило, в період вагітності виконуються неінвазивні методи діагностики (вторгнення в порожнину матки не здійснюється). Найбільш поширеними і інформативними з них є ультразвукове дослідження (УЗД) і лабораторна діагностика. Саме в них і пропонуємо розібратися більш детально.

УЗД під час вагітності: що дозволяє виявити?

Найчастіше дана процедура у майбутніх батьків асоціюється з тим, що вони можуть ближче познайомитися зі своїм майбутнім малюком, розглянути його, дізнатися стать та інші приємності.  Однак з медичної точки зору дана процедура також дуже важлива. Вона дозволяє визначити ступінь розвитку головного мозку і хребта дитини, кількість пальців на руках і ногах, співвідношення довжини рук і ніг щодо тіла та інше. Сьогодні пропонуємо більш детально зупинитися на першому УЗД-скринінгу під час вагітності.

Яку інформацію отримують під час 1-го скринінгу при вагітності?

В обов’язковому порядку проводять оцінку довжини ембріона або КТР (куприка-тім’яної розмір), фіксують розмір його голови. Крім того, дане дослідження дозволяє переконатися в симетричності півкуль головного мозку, наявності певних його структур, обов’язкових на даному терміні вагітності.

Також під час УЗД виконується вимірювання довжини стегнових, плечових, кісток гомілки і передпліччя, приділяється увага довгим трубчастим кісткам. Крім цього визначається правильність місцезнаходження шлунка і серця, і їх відповідність нормі. Тепер пропонуємо більш детально зупинитися на основних показниках, які оцінюються під час першого УЗД-скринінгу при вагітності.

Куприка-тім’яної розмір (КТР) плода

КТР дає можливість точно визначити розмір плода. Також досить часто він використовується для уточнення терміну вагітності. Природно, з кожним тижнем вагітності даний показник також зростає. Це свідчить про нормальний перебіг вагітності.

Оцінка товщини шийної складки

При проведенні УЗД на 10-14 тижні вагітності приділяється увага такому важливому показнику, як товщина шийної складки, яка являє собою ділянку між внутрішньою поверхнею шкіри шиї майбутнього малюка і зовнішньою поверхнею м’яких тканин, що покривають шийний відділ хребта. При цьому, велика ширина даної ділянки свідчить про наявність можливої патології.

Оцінка довжини кістки носа

На першому триместрі доктор здійснює оцінку на предмет візуалізацію самої носової кістки. Так, на 10-11 тижні вагітності дана кістка повинна виявлятися, при цьому оцінку її розмірів не проводять, на 12-13 тижні розмір даного показника в нормі повинен бути не менше 3 мм.Так, в разі якщо довжина носової кістки менше покладеної (гіпоплазія) мова може йти про наявність відхилень, причиною яких є хромосомна мутація.

Однак варто враховувати і той факт, що зменшений розмір носа є просто фізіологічною особливістю дитини, яка не несе в собі ніякої патології. У зв’язку з цим оцінка носової кістки є додатковим фактором, який дозволяє скласти цілісну картину комплексного скринінгу під час вагітності. Ще раз підкреслюємо, що даний показник не є вирішальним.

Частота серцевих скорочень плода

Даний показник підлягає чарівному виміру під час всієї вагітності. Варто відзначити, що тільки на шостому тижні вагітності під час проведення УЗД можна почути серцебиття майбутнього малюка.  В даний період нормою вважається кількість ударів, відповідне пульсу матері (приблизно 83 уд/хв). Потім даний показник починає поступово збільшуватися.

Біпаріетальний розмір (БПР)

Даний показник є ще одним індексом, який дозволяє максимально точно встановити термін вагітності. БПР – це так звана “ширина” голови, яка вимірюється по малій осі, від скроні до скроні. Кожному терміну вагітності відповідає певне значення БПР плода в нормі.

Лабораторна діагностика при вагітності

Для того, що б діагностувати ту чи іншу патологію у дитини, що знаходиться в утробі матері не достатнього одного лише ультразвукового дослідження. Для отримання повної картини і достовірних результатів необхідно поєднувати УЗД з лабораторною діагностикою. Так, майбутній мамі на певних термінах вагітності призначають здачу відповідних аналізів, основним з яких є біохімічний або гормональний аналіз крові.

Крім того, в даний час в період вагітності виконують і ДНК плода по крові матері – тест «перша 5!». Більш детально зупинимося на ньому далі.

Тест «Перша 5» – без ризиків, сумнівів і занепокоєнь

Дане лабораторне дослідження дозволяє отримати максимально точні дані, за якими можна судити саме про стан самого плоду. Важливо відзначити, що це неінвазивна методика без внутрішньоматкового втручання. Тому таке дослідження абсолютно безпечно, як для самого плоду, так і для майбутньої матері.

Дана методика навіть на самих ранніх термінах вагітності дозволяє виключити найбільш часті хромосомні порушення в розвитку плода і генні захворювання. Подібний тест може пройти будь-яка жінка ще до призначення першого скринінгу. Відповідно пізніше немає необхідності в здачі біохімічного дослідження. Достатньо лише результатів УЗД-дослідження.

В яких випадках призначається прентальная Діагностика?

Сьогодні проведення подібної діагностики рекомендовано кожній жінці, що знаходиться в «цікавому» положенні. Однак є і категорія жінок, яким скринінг особливо показаний:

  • наявність хронічних захворювань;
  • перші пологи після 35 років;
  • результатом попередньої вагітності став викидень;
  • народження попередньої дитини з патологією.

В даних ситуаціях жінка повинна бути готова до того, що в обов’язковому порядку необхідно виконання пренатального скринінгу.

Пренатальна діагностика в Харкові. Де виконати?

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Академіка Павлова майбутні мами можуть виконати всі вище описані діагностичні процедури якісно, в комфортних умовах і за доступною ціною. Нагадуємо, що в нашій клініці проводиться 3D/4D УЗД за допомогою сучасного апарату останнього покоління фірми Medison. Крім того, наша лабораторія оснащена сучасним обладнанням швейцарської фірми «Roche». Тому ви можете максимально швидко отримати достовірні результати досліджень. Переконайтеся в тому, що здоров’ю вашого малюка нічого не загрожує!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам