УЗИ органов малого таза для женщинСтатті 

УЗД органів малого таза для жінок

УЗД органів малого таза є невід’ємною частиною обстеження гінекологічного пацієнта. На даний момент найбільш інформативним прийнято вважати трансвагінальне УЗД з доплерографією. Допплер показує кровопостачання органів. Дана функція є корисною для діагностики злоякісних утворень, оскільки при цьому в тканинах значно посилюється кровотік, Цифрова картинка стає «кольоровий». Чим яскравіше і більш насиченим колір, тим небезпечніше процес. Сьогодні розглянемо один з органів репродуктивної системи жінки-яєчники.

Що потрібно знати про яєчниках?

Яєчники є не однозначним органом для ультразвукової інтерпретації, оскільки в них постійно відбуваються процеси дозрівання фолікула, виходу яйцеклітини і формування жовтого тіла. Дуже часто формуються функціональні кісти, які не вимагають оперативного втручання. Але завжди залишається ризик і спостереження в динаміці є обов’язковим!

При великих розмірах фолікулярної кісти (більше 4-5см в діаметрі) існують ризики розриву кісти, що супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, перекрута кісти, який веде до некрозу сусідніх органів. Тому такі кісти рекомендують піддавати оперативному лікуванню. Однак, кожен окремий випадок є показанням до індивідуального підходу в лікуванні пацієнтки лікарем.

Особливо небезпечними прийнято вважати кісти яєчників, які формуються в постменопаузальний період, тобто через пару років після настання клімаксу. Справа в тому, що функціональна активність яєчників в цей період життя жінки поступово знижується, аж до повного згасання. У період згасання яєчники втрачають фолікулярну структуру, зменшуються в розмірах і стають гомогенними. Іноді вони перестають візуалізуватися на УЗД. У період менопаузи це варто розцінювати як вікову норму і немає необхідності переживати. Однак, це не говорить про те, що відпадає необхідність в щорічному УЗД обстеженні органів малого таза. Оскільки зустрічаються випадки відновлення активності яєчників у зв’язку з пухлиноподібними утвореннями, які виникають через 5, 10 і навіть 15 років менопаузи.

Тому рекомендуємо щорічне УЗД органів малого таза всім жінкам перименопаузального періоду, тобто 5 років до менопаузи і 5-10 років після менопаузи, а також за рекомендацією лікаря або при виникненні скарг. Як показує практика, злоякісні утворення яєчників можуть залишатися безсимптомними до моменту проростання пухлини в сусідні органи або появи метастазів.

Гінекологічне УЗД і аналізи-правильна турбота про жіноче здоров’я

Акушер-гінеколог нашої клініки на Дружби Народів, кандидат медичних наук Граділь Оксана Григорівна рекомендує поєднувати УЗД з аналізом крові на онкомаркери яєчників (Са 125, НЕ4) в разі необхідності або тривало існуючих кістозних утворень, які не піддаються регресу.

Окремим пунктом варто розглядати тератоми яєчників, які відрізняються високим ризиком малігнізації і не спостерігаються. Тератоми є показанням до оперативного лікування і видалення.

Ендометріоїдні кісти не настільки однозначні щодо лікувальної тактики, але досить добре візуалізуються на УЗД. При наявності ендометріодних кіст великих розмірів-необхідно розглядати неотстроченное видалення, оскільки високі ризики розриву кісти і виходу ендометріоїдного вмісту в черевну порожнину. Діагноз ендометріодна кіста, незалежно від її розмірів, служить невідкладним приводом звернення до лікаря і вибору індивідуальної лікувальної тактики.

УЗД органів малого таза в Харкові

Виконати гінекологічне УЗД в Харкові ви можете у філії лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» на вулиці Дружби Народів. Також в нашому медцентрі ви можете здати необхідні аналізи і отримати консультацію грамотного і досвідченого гінеколога Граділь О. Г. Будьте здорові!

Ультразвукове висновок ні в якому разі не являє собою діагноз. Отримати цілісну картину можна тільки після комплексної діагностики, яка також включає в себе здачу необхідних аналізів. Адекватне і ефективне лікування може бути призначено тільки на підставі даної діагностики, а не одного УЗД!

Стаття підготовлена акушером-гінекологом, кандидатом медичних наук Граділь О. Г.

Вам будет также интересно

Leave a Comment