Вирус папилломы человека (ВПЧ) разных типовСтатті 

Вірус папіломи людини (ВПЛ) різних типів. Особливості діагностики

Вірус папіломи людини (ВПЛ, або HPV – human papilloma virus) – це широко поширений вірус, який передається тільки від людини до людини і викликає різноманітні захворювання як у жінок, так і у чоловіків. Згідно зі статистикою ВООЗ, сьогодні близько 80% населення планети інфіковані ВПЛ (більший відсоток складають жінки).

Як можна заразитися ВПЛ?

Хочемо ще раз звернути Вашу увагу на те, що ВПЛ вражає і жінок, і чоловіків. Основний шлях передачі папіломавірусу – статеві контакти, включаючи анальний і оральний секс. Важливо відзначити, що вірусні частинки настільки малі, що при статевому контакті презервативи не захищають від їх передачі на 100%

Також, ВПЛ передається:

  • при будь-яких прямих контактах зі шкірою зараженої людини (при тісному контакті шкіри і слизових);
  • від матерії до плоду через амніотичну рідину (навколоплідні води) – в 3% випадків.

 

Симптоми вірусу папіломи людини

Вирус папилломы человека (ВПЧ) разных типов. Особенности диагностики
Вірус папіломи людини (ВПЛ) різних типів. особливості діагностики

При зараженні вірус потрапляє в організм і його зустрічають клітини імунної системи людини. У більшості випадків імунітет не дає розвиватися ВПЛ. Однак, через якийсь час (можливо навіть через кілька років), якщо імунна система послаблюється, а також при частій зміні статевих партнерів, при наявності шкідливих звичок, – вірус починає свою «роботу». Він вбудовується в хромосоми клітин і змінює їх роботу. Клітини починають безконтрольно ділитися і розростаються на обмеженій ділянці, що призводить до утворення бородавок на шкірі або гострих кондилом на слизових оболонках статевих органів.

У чому небезпека ВПЛ?

Зараз відомо близько сотні різних типів вірусу папіломавірусу людини, з яких найбільш вивчені 80 типів. Різні типи вірусу можуть викликати різні захворювання, вражаючи в більшості випадків аногенітальний тракт (статеві органи і задній прохід).

ВАЖЛИВО! ВПЛ – це єдина група вірусів, більшість типів яких сприяють утворенню злоякісних пухлин: карцином, раку шийки матки, раку зовнішніх статевих органів, ануса і ін. Впливаючи на епітелій, вірус папіломи людини змінює генетику клітини, яка з часом може стати «родоначальницею» злоякісного новоутворення.

Які типи папіломавірусу (ВПЛ) викликають рак?

Існують типи папіломмарвірусов, які ніколи не викликають рак – 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49. А також:

  • Типи низького онкогенного ризику (дуже рідко викликають рак): 6, 11, 13, 32, 34, 40, 41, 42, 43, 44, 51, 72.
  • Типи середнього онкогенного ризику (відсоток ракового переродження середній): 26, 30, 35, 52, 53, 56, 58, 65.

Типами високого онкогенного ризику (з усіх типів вірусу саме ці типи найчастіше дають переродження) є: 16, 18, 31, 33, 39, 45, 50, 59, 61, 62, 64, 68, 70, 73.

Це особливо важливо у жінок! ВПЛ є однією з основних причин розвитку раку шийки матки!

Значна роль ВПЛ у розвитку раку шийки матки, навіть у молодих жінок репродуктивного віку, на сьогоднішній день доведена і підтверджена ВООЗ. Відомо, що в 7 з 10 випадків даного захворювання, в клітинах пухлини виявлені папіломавіруси 16 і 18 типів.

Діагностика ВПЛ в Харкові

Найкращий спосіб визначити наявність вірусу – проведення лабораторних методів дослідження. З метою профілактики рекомендується робити аналіз на ВПЛ хоча б раз в 2-3 року. Але зазвичай напрямок на лабораторну діагностику ВПЛ видає гінеколог, уролог або дерматолог після огляду.

Найбільш ефективним є обстеження, спрямоване на виявлення ДНК ВПЛ в зішкрібу епітелію. Основним і одним з найбільш достовірних методів діагностики папіломавірусу людини є аналіз ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція). Дане дослідження Ви можете зробити в нашій лабораторії ЦМЕІ, яка знаходиться біля метро Героїв Праці (Салтівка).

ПЛР-аналіз. У чому його переваги?

Такий аналіз дозволяє не тільки виявити наявність вірусу, а й визначити його типи високого онкогенного ризику (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59). Метод грунтується на виявленні ДНК вірусу і дозволяє з великою точністю визначити, заражений пацієнт чи ні.

Важливо відзначити, що в нашій лабораторії ПЛР-аналіз проводять професійні та досвідчені фахівці. Тому Ви можете бути впевненими в тому, що при процедурі дотримуються всі техніки і нюанси проведення, а значить – результат завжди буде точним.

Також, хочемо звернути Вашу увагу на те, що якщо у Вас виявлено ВПЛ або його симптоми, то в цілях профілактики ми рекомендуємо зробити даний тест Вашому статевому партнеру.

Будьте уважні і ощадливі до свого здоров’я!

Вам будет также интересно

Leave a Comment