Холестерин. Кто вы мистер Х?Статті 

Холестерин. Хто ви містер Х?

Багато людей знають, що основну небезпеку для серцево-судинної системи являє холестерин. Відповідно, можна припустити, що якщо його в крові мало, то це добра ознака. На ділі ж не зовсім так, оскільки повністю без холестерину наш організм обійтися не може. Адже він бере участь в жировому обміні, а значить, певна його кількість необхідно. Саме з нього в печінці виробляються жовчні кислоти, необхідні для формування мембран. Також з його участю утворюються статеві гормони в залозах. Отже, потрібно не позбуватися від холестерину повністю, а стежити за рівнем корисного холестеріна.Почему ж це так важливо, і яку роль відіграє холестерин в нашому житті? Давайте розглянемо ці питання.

Чим корисний холестерин і його роль в обміні речовин

Як ми вже говорили, одним з найбільш важливих показників стану здоров’я по праву вважається рівень холестерину в крові. Холестерин бере участь в роботі всіх органів нашого тіла. З його допомогою формуються кістки, тканини відновлюються після ушкоджень, відбувається загальний обмін речовин. Цікаво, що лише двадцять відсотків холестерину ми отримуємо разом з їжею. Всі інші вісімдесят відсотків виробляє наша печінка. Як тільки порушується рівень холестерину в крові, багаторазово підвищується ризик захворювань. Але не весь холестерин однаково корисний.

Поділ холестерину на «хороший» і «поганий»

Холестерин. Кто вы мистер Х?

При всій його очевидній корисності холестерин ділять на «хороший» і «поганий». Давайте розглянемо, чим відрізняються ці форми однієї і тої ж речовини. Тим більше що обидві вони входять до складу комплексних жирових і білкових з’єднань в плазмі крові, які називаються ліпопротеїнами.

«Доброю» формою холестерину називають ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ). В даному випадку зайвий холестерин з крові безперебійно переноситься в печінку, де переробляється для подальшого виведення з нашого організму. «Хороший» холестерин корисний, оскільки знижує ризик небезпечних хвороб, а також виробляє очищення стінок кровоносних судин від бляшок. Це допомагає уникнути утворення тромбів.

«Поганий» холестерин, навпаки, наростає на внутрішніх стінках судин, формуючи небезпечні для кровотоку бляшки. У поєднанні з певними білковими формами – апопротеинами – вони утворюють шкідливі комплекси жирів і білків (ЛПНЩ). Такий холестерин і несе небезпеку для нашого здоров’я.

Для відмінного самопочуття необхідно підтримувати ідеальний рівень холестерину в організмі. А для цього потрібно регулярно звертатися до фахівців і здавати аналізи, завдяки яким вдасться відстежити виникаючі відхилення.

Чим небезпечне підвищення рівня холестерину

Критично підвищений рівень холестерину небезпечний тим, що може викликати такі серцево-судинні захворювання, як:

  • інфаркт;
  • інсульт;
  • атеросклероз;
  • стенокардія;
  • пошкодження стінок кровоносних судин.

Регулювання рівня холестерину в крові

Для того щоб «хороший» холестерин знаходився на потрібному рівні, необхідно підтримувати ритм фізичної активності. Навіть невелике навантаження сприяє виробленню даної речовини в необхідному обсязі. Крім того, зниження рівня «поганого» холестерину допомагає вживання в їжу продуктів з невеликою кількістю вуглеводів. При такій дієті повинні бути під забороною майонез, маргарин, смажені і печені страви, а також різні напівфабрикати.

Визначення рівня холестерину в Харкові

Холестерин. Кто вы мистер Х?

Біохімічний аналіз крові, зроблений в лабораторних умовах, безпомилково показує рівень холестерину. Для цього достатньо здати п’ять мілілітрів венозної крові з руки. При цьому візьміть на замітку, що перед відвідуванням клініки для здачі аналізу не можна приймати їжу дванадцять годин і не перевантажувати організм.

Здати даний аналіз, а також виконати інші лабораторні дослідження Ви можете в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ». Ми гарантуємо Вам отримання точного результату в призначений час. Крім того, при необхідності Ви можете отримати детальну консультацію фахівця, який відповість на всі ваші запитання.

Вам будет также интересно

Leave a Comment