<
Мастопатия. Причины. Симптомы. Лечение в ХарьковеСтатті 

Мастопатія. Причини. Симптоми. Лікування в Харкові

Багато соцопитуваннь свідчать про те, що саме груди є однією з найпривабливіших частин жіночого тіла. Однак різні несприятливі дії можуть привести до порушення їх здоров’я, а, отже, і краси.

Сьогодні пропонуємо Вам поговорити про таке поширене захворювання молочної залози, як мастопатія. Згідно з даними статистики з подібною проблемою стикається більше 60% сучасних представниць прекрасної статі.

Крім того, в даний час захворювання значно «помолодшало» і діагностується мало не у кожної четвертої жінки до 30. Через подібне поширення багато хто не відносять мастопатію до серйозних відхилень і не вважають за потрібне звертатися за лікарською допомогою. Давайте розберемося на скільки небезпечним є дане захворювання, і як його розпізнати.

 

Мастопатія – що це?

Дане захворювання є патологічна зміна тканин молочних залоз, при якому відбувається їх розростання та утворення ущільнень. Подібні новоутворення є доброякісними, проте розцінюються лікарями, як фактор ризику розвитку онкологічного захворювання.

Причини появи мастопатії

Мастопатія – це захворювання, яке з’являється на тлі гормональних порушень, як правило, пов’язаних з дисбалансом гормонів репродуктивної системи (естроген і прогестерон). Також причиною може стати порушення вироблення пролактину. Як результат – патологічне розростання проток сполучної (фіброзної) і залозистої тканин грудей, утворення вузлів, кіст і ущільнень. Далі пропонуємо зупинитися на факторах, які призводять до порушення гормонального балансу:

 • порушення менструального циклу;
 • аборти;
 • гінекологічні запальні захворювання, які викликають порушення гормонального фону;
 • захворювання ендокринної системи (щитовидна залоза, захворювання печінки), нестача йоду в організмі;
 • порушення в роботі гіпоталамо-гіпофіз-яєчники системи;
 • неврологічні порушення;
 • пізня вагітність і пологи (після 30 років) або їх відсутність;
 • відмова від годування грудьми;
 • нерегулярне сексуальне життя;
 • стреси;
 • ожиріння;
 • генетична схильність і т.д.

Стадії розвитку мастопатії. Якими симптомами вони характеризуються?

 • Дифузна мастопатія – відбувається розростання сполучної тканини, в ході чого формуються дрібні вузлики. Проблема проявляється у вигляді хворобливості грудей перед менструацією, яка зменшується після її початку.
 • Вузлова мастопатія – в тканини молочної залози відбувається утворення щільних вузлів збільшеного розміру (диметр 0,5-2 см). Хворобливі відчуття при цьому посилюються, груди збільшуються в розмірі. Спостерігається збільшення лімфовузлів в пахвових западинах.
 • Фіброзно-кістозна – змішана форма мастопатії, розростання тканин проявляється як у вигляді дрібних новоутворень (кіст) з рідинним вмістом, так і у вигляді вузлів. Спостерігається гостра хворобливість навіть при незначному русі рукою, біль іррадіює (віддає) в лопатку, руку і т.д. Присутні молокоподобні виділення з грудей (можуть бути з домішкою крові).

Більшість жінок не надають особливої ​​уваги описаних симптомів. І роблять грубу помилку. Пам’ятайте, мастопатія на початковому етапі прекрасно піддається консервативному лікуванню (на дифузійної стадії). У тому випадку, якщо ми маємо справу з фіброзно-кістозними утвореннями, то традиційна терапія можлива, але в окремих випадках може знадобитися і хірургічне втручання.

 

Діагностика мастопатії в Харкові

Якісна і правильна діагностика – основа ефективного, адекватного лікування, що Вам відходить. Що вона включає в себе?

Шановні пацієнтки! Акцентуємо Вашу увагу на те, що необхідно здійснювати регулярні візити до гінеколога і мамолога (раз в 6 місяців). Однак необхідно і самостійно піклуватися про здоров’я своїх грудей. Для цього достатньо раз на місяць (після менструального циклу) здійснювати самодіагностику.

 

Самообстеження грудей. На що необхідно звернути увагу?

Найбільш вдалий час для самостійного обстеження грудей – це 5-6-й день від початку менструації, коли молочна залоза знаходиться в розслабленому стані. При цьому звертаємо увагу на наступне:

 1. Огляд білизни (наявність / відсутність виділень з сосків).
 2. Загальний вигляд молочних залоз (симетричність одної з грудей щодо іншої, чи рівномірно  молочні залози переміщаються при піднятті і закладі рук за голову і т.д.).
 3. Стан шкіри (зміни в кольорі шкіри, наявність почервоніння, висипки, загрублення і лущення шкіри, наявність / відсутність ущільнень).
 4. Стан соска (його форма, колір наявність / відсутність втягнутості, тріщин, виділень).

Важливо! Якщо Ви вважаєте, що з моменту останнього самообстеження відбулися помітні зміни в молочних залозах, слід негайно звернутися до мамолога.

 

Лікування мастопатії в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ»

Важливо розуміти, що мастопатія є досить серйозним захворюванням, яке не проходить саме по собі, а потребує відповідного лікування. Варіант підходящої терапії визначається тільки поле ретельної якісної діагностики.

У медичному центрі «ЦМЕІ» на вулиці Академіка Павлова, 162 Г (біля станції метро «Героїв Праці») Ви можете пройти комплексну діагностику, а також отримати професійну консультацію лікаря-мамолога та все це за доступними цінами.

Важливо! Кожній жінці регулярно слід здійснювати самообстеження грудей і при найменших змінах необхідно звернутися до мамолога. Крім того, необхідно пам’ятати про своєчасні візити до гінеколога. Ознайомитися з графіком роботи фахівців нашої клініки Ви можете в розділі «Розклад». Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам