Анализы на вирусные инфекцииСтатті 

Аналізи на вірусні інфекції

Сьогодні хотілося б зупинитися на питанні, пов’язаним з вірусними інфекціями. Пропонуємо поговорити про ті проблеми, з якими найбільш часто звертаються пацієнти в наш медичний центр. Що це за проблеми? Як проявляються і діагностуються вірусні інфекції? На ці питання ми відповімо в цій статті.

Вірусні інфекції. Герпес

Герпес-одне з поширених вірусних захворювань. Статистика вказує на те, що близько 90% населення Європи заражені вірусом даного типу. Джерело зараження в даному випадку – хвора людина, у якого вірус присутній на епітелії слизових оболонок.

Головне прояв герпесу – висип (в народі застуда). Рекомендуємо вам при перших симптомах звернутися до фахівця для підбору відповідного варіанту лікування.

Хотілося б також зупинитися на правилах, дотримання яких дозволити не посилити проблему (якщо зараження вже відбулося) і захистити своїх рідних:

  • не варто торкатися місця ураження, в разі якщо це сталося, необхідно добре вимити руки з милом;
  • використовуйте індивідуальний рушник і посуд;
  • при появі бульбашок / кірочок – не видавлюйте / не зривайте їх;
  • слід виключити всі види близького контакту до повного одужання (поцілунки, оральний статевий контакт);
  • при використанні противірусний засіб (підбирається тільки фахівцем) наносите його спеціальними паличками, а не пальцями.

Вірус Варіцелла-Зостер

Це вірус герпесу 3 типу. Він є причиною розвитку таких захворювань як:

  • вітряна віспа (вітрянка);
  • оперізуючий герпес (оперізуючий лишай).

У більшості випадків вперше зараження відбувається в дитячому віці і проходить в легкій формі вигляді вітрянки. За статистикою до 11-14 років інфікується до 90% дитячого населення. Далі вірус, як правило, знаходиться в неактивному стані. Але! Ряд факторів (постійні стреси, ослаблення імунітету та ін.) можуть спровокувати реактивацію («пробудження») вірусу. Як результат-розвиток оперізуючого лишаю. Захворювання проявляється висипом, а також хворобливими і дискомфортними відчуттями в ураженій області.

Вірус Епштейна-Барра (веб)

Це вірус герпесу 4 типу, яким заражені приблизно 90% дорослого населення світу. Джерело зараження-хворі на гострі та хронічні форми інфекції. Вони виділяють вірус в зовнішнє середовище зі слиною, а також носоглоткової слизом. На нашому сайті в розділі Статті є публікація, присвячена даному вірусному захворюванню. У ній ви можете ознайомитися з симптоматикою, діагностикою та лікуванням захворювання.

Діагностика вірусних інфекцій. Аналіз на вірусні інфекції (Харків)

Якісна діагностика-запорука призначення ефективного лікування, а, значить, і якнайшвидшого одужання. Тому для постановки діагнозу може бути призначений ряд лабораторних досліджень:

Також хочемо нагадати, що в лабораторії ЦМЕІ на Салтівці, а також в пунктах забору аналізів по місту ви можете виконати аналіз методом ІФА (IgM і IgG) на коронавірусну інфекцію (Covid-19). Ознайомитися з адресами і телефонами пунктів забору аналізів ви можете в розділі «Контакти». Бережіть своє здоров’я!

Вам будет также интересно

Leave a Comment