Лечение эрозии. Современные и эффективные методикиСтатті 

Лікування ерозії. Сучасні та ефективні методики

Згідно зі статистичними даними кожній другій жінці дітородного віку хоча б раз у житті ставили діагноз «ерозія шийки матки». Ставлення до цього захворювання неоднозначне: від «нічого страшного» до «все закінчиться раком». Не варто кидатися в крайнощі! Важливо своєчасно звернутися за відповідною медичною допомогою. У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ вам готові запропонувати сучасні та ефективні методики лікування ерозії, про які і піде мова далі в статті.

Причини розвитку ерозії

Перш, ніж порушувати питання, пов’язане з лікуванням, зупинимося на основних причинах і симптомах даного захворювання.

Якщо ми говоримо про фактори, які провокують дану проблему, то до них відносяться:

 • Інфекційно-запальні процеси;
 • Порушення мікрофлори в статевих шляхах;
 • Зниження імунітету;
 • Механічні пошкодження (неправильно вставлена спіраль, грубий статевий акт і ін.)
 • Симптоми ерозії шийки матки. Коли необхідно звернутися до гінеколога?

Досить часто ерозію зараховують до тих проблем, які проходять без наявності характерних симптомів, тобто дізнатися про наявність даного захворювання можна тільки в ході гінекологічного огляду. Але! Все це справедливо лише для ерозій, яка з’являється внаслідок механічних пошкоджень.

Якщо ми говоримо про ерозії, яка виникла на тлі інфекційного процесу, то можуть спостерігатися такі симптоми:

 • Наявність виділень (при піднятті важких предметів, після статевого акту);
 • Свербіж, подразнення, печіння в області статевих органів;
 • Болі ріжучого характеру при сечовипусканні.

Все це ознаки ерозії шийки матки. Спостерігаєте їх у себе? Необхідно звернення до гінеколога.

Кольпоскопія в Харкові. Діагностика ерозії в ЦМЕІ

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці проводиться ефективне і безпечне лікування ерозії шийки матки, якому передує якісна і достовірна Діагностика.

Кольпоскопія шийки матки дозволяє оцінити стан тканин при багаторазовому збільшенні і додатковому освітленні. Подібний метод діагностики дозволяє виявити навіть незначні зміни в тканинах. Це дає можливість своєчасно підібрати відповідне лікування і є гарантією якнайшвидшого одужання.

Крім цього можуть бути призначені наступні діагностичні заходи:

 • Мазок з піхви на мікрофлору;
 • Аналіз крові (загальний, біохімія);
 • Бактеріологічні та цитологічні дослідження;
 • ПЛР.

Далі розглянемо дві сучасні методики лікування ерозії, які застосовуються в МЦ «ЦМЕІ».

Радіохвильова терапія для лікування ерозії шийки матки

В даний час Радіохвильова терапія визнана одним з ефективних і безпечних способів лікування ерозії шийки матки. В даному випадку використовується спеціальний хірургічний прилад-електрод, який випромінює хвилі високої частоти. Спрямована дія хвиль призводить до нагрівання і випаровування клітин, при цьому здорові тканини не зачіпаються.

В ході радіохвильового впливу на шийці матки не залишається рубців і шрамів, а також не змінюється її форма. У зв’язку з цим подібний метод лікування може бути рекомендований навіть молодим і родили жінкам.

Лазер при лікуванні ерозії шийки матки

Не менш ефективним і безпечним методом лікування ерозії шийки матки є лазерна терапія. Дана методика також може застосовуватися для жінок і дівчат різного віку, в тому числі для родили.

Лазерний промінь направляється строго в область утворення змінених клітин. Завдяки цьому вдається видалити (випарувати) клітини, не властиві для зовнішньої частини зіву матки. Крім того, під час лазерного лікування відбувається одночасне «запаювання» дрібних капілярів. В результаті виключається ризик появи кровотечі і розвитку бактеріальної інфекції.

Лазерне випромінювання надає стимулюючу дію на процеси регенерації – зона впливу в повній мірі відновлюється новими клітинами.

Консультація гінеколога в Харкові

У філії лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ на Дружби Народів гінекологічною консультацію проводить Граділь Оксана Григорівна – кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог. Грунтуючись на даних обстеження, наш фахівець зможе поставити правильний діагноз і призначити лікувальні заходи. Підбір конкретного методу лікування ерозії шийки матки є строго індивідуальним, при якому зважуються всі «ЗА» і «Проти» разом з пацієнтом! Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment