<
МИОМА МАТКИ – ПОДРОБНОЕ РУКОВОДСТВО ДЛЯ ЖЕНЩИНЫ ЦМЭИСтатті 

Міома матки-докладний посібник для жінки

Після того як жінці поставлений такий діагноз, як міома матки, її, як правило, починає долати паніка, у неї виникає маса питань: Чи небезпечно це? Що необхідно робити? і т.д. тому ми пропонуємо вам більш детально розібратися в тому, що ж собою являє дане захворювання, якими симптомами воно характеризується, і яке лікування призначається при цьому.

Міома матки – що це?

Міома являє собою доброякісну пухлину, що розвивається з м’язової тканини матки. Важливо відзначити, що міома і рак матки (саркома або лейоміосаркома) – це абсолютно різні поняття, так як характеризуються принципово різним гістологічним походженням, тобто розвиваються з різних тканин.

Причини утворення міоми матки

 • проведення абортів;
 • рання статеве життя;
 • проблеми з менструальним циклом;
 • спадкова схильність;
 • порушення обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет);
 • численні аборти.

Крім цього, вчені прийшли до висновку, що існує певний зв’язок між міомою матки і стресами, тому краще не нервувати через дрібниці. Пам’ятайте, що нервові клітини не відновлюються!

Симптоми, які повинні вас насторожити і при яких варто звернутися до гінеколога:

 • кровотечі під час менструального циклу стають рясними і тривалими;
 • наявність болю в нижній частині живота;
 • нерегулярні і мажучі кров’янисті виділення між місячними;
 • прискорене сечовипускання;
 • дискомфортні відчуття під час статевого акту;
 • утруднення сечовипускання;
 • утруднення дефекації і т. д.

Важливо! Міома матки протікає без характерних симптомів і виявляється абсолютно випадково, наприклад, при плановому гінекологічному огляді. Тому дуже важливо регулярно приходити на профілактичний прийом (раз на півроку) до лікаря-гінеколога, що дозволить вам переконатися в тому, що вашому жіночому здоров’ю нічого не загрожує, і приводів для занепокоєння немає.

Діагностика або що дозволить виявити міому?

Для підтвердження діагнозу необхідно здійснення наступних заходів:

 • консультація лікаря-гінеколога – дозволяє провести огляд стінки піхви, промацати контури матки, при цьому визначити чи збільшена вона;
 • проведення ультразвукового дослідження – дозволяє дати оцінку розмірам матки, оцінити стан маткових труб і яєчників – а також визначити розміри і розташування вузлів міоми;
 • лапароскопія і гістероскопія – завдяки оптичній системі здійснюється огляд будь-якого відділу матки;
  проведення лабораторних досліджень (клінічний і біохімічний аналіз крові).

Лікування міоми матки в Харкові

Лікування міоми залежить від віку і планів пацієнтки. У тому випадку, якщо подібний діагноз поставлений молодій дівчині і дана проблема не дозволяє їй відчути радість материнства, як правило, приймається рішення по проведенню хірургічного втручання. Сама щадна – міомектомія, в ході якої вирізають тільки самі вузли, матка при цьому практично не пошкоджується і, в подальшому, можлива нормальна вагітність.

Жінкам після 45 років, за умови, що пухлина невеликого розміру і при цьому немає характерних болів, а також патологічних кровотеч, то досить приходити на прийом до гінеколога для спостереження (кілька разів в 6 місяців) і їм призначається так звана підтримуюча терапія.

Ще одним варіантом лікування для зменшення розмірів пухлини або призупинення її зростання може стати призначення певних медикаментозних препаратів на основі трав. Однак важливо відзначити, що подібні ліки можуть бути призначені тільки кваліфікованим фахівцем. Варто також відзначити, що в період настання менопаузи або клімаксу в деяких випадках відбувається зменшення розмірів пухлини або ж припиняється її зростання. Це пов’язано з припиненням дії жіночих статевих гормонів – естрогенів.

Хірургічне лікування міоми матки

У тому випадку, якщо спостерігається швидке зростання розмірів міоми, і вона починає здавлювати навколишні органи, і все це супроводжується сильними болями і наявністю рясних кровотеч, то найбільш розумних виходом з подібної ситуації є хірургічне втручання.

В даному випадку, можуть проводитися як органозберігаючі операції, так і радикальні. До перших відноситься консервативна міомектомія, яка, як правило, здійснює лапароскопічним способом. У разі проведення радикальної операції здійснюється видалення органу або з шийкою матки (екстирпація матки), або без неї (надвлагалищная ампутація матки).

Важливі нюанси, які слід знати жінкам:

 • у жінок із зайвою масою тіла розвиток міоми матки більш ймовірно;
 • у жінок, які народили хоча б одну дитину ризик утворення міоми значно нижче;
 • при виборі тактики лікування рекомендується виключити засмагу як під сонцем, так і в солярії, а також теплові процедури, наприклад, лазню, фізіотерапію.

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ви можете отримати консультацію гінеколога, а також пройти діагностичні та лабораторні дослідження. Подбайте про своє жіноче здоров’я для того, щоб прожити довге і щасливе життя, повне радісних і щасливих моментів!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам