<
Статті 

На прийомі у дитячого гастроентеролога. Коли і при яких проблемах варто звернутися до фахівця? Чим він може допомогти?

На сьогоднішній день гастроентерологічні проблеми у дітей займають лідируючі позиції серед всіх можливих недуг. В першу чергу це пов’язано з харчуванням. Адже всі ми прекрасно розуміємо, що діти залишаються дітьми, і вони можуть нехтувати батьківськими настановами з приводу правильного, здорового і регулярного харчування.

Так, під час навчального процесу в школі діти харчуються не зовсім повноцінно (частіше бутерброди, відсутність гарячих перших страв і т.д.). Потім вони, як правило, відправляються на різні тренування, заняття, а перед цим влаштовують собі перекушування батончиками, чіпсами, горішками і запивають все це солодкою газованою водою. Також варто відзначити і підлітковий вік, коли багато дівчаток хочуть бути більш стрункими і влаштовують голодування…

Все це в сукупності через певний час призводить до розвитку проблем з травною системою. І батькам дуже важливо своєчасно звернути уваги на прояви подібних недуг і привести дитину на консультацію до дитячого гастроентеролога.

Причини появи гастроентерологічних проблем у дитини

 • Неправильне, нерегулярне харчування;
 • Часті нервові потрясіння;
 • Спадковість;
 • Незадовільна екологічна ситуація;
  Вживання антибіотиків протягом тривалого періоду часу і т. д.

Важливо! Грамотний гастроентеролог не тільки визначить причину появи проблеми, але і своєчасно діагностує її, а також складе ефективний план лікування, який обов’язково допоможе вашому малюкові.

Як проявляються гастроентерологічні захворювання в дитячому віці?

 • Проблеми зі стільцем;
 • Болі в області шлунка, живота;
 • Болі в лівому і правому підребер’ї;
 • Відрижка, печія, коліки;
 • Нудота, блювота;
 • Метеоризм (підвищене газоутворення в кишечнику);
 • Відсутність апетиту та ін.

Шановні батьки! Наявність подібних симптомів у дитини є вагомим приводом для звернення за спеціалізованою медичною допомогою.

Діагностика гастроентерологічних захворювань в Харкові

Важливо відзначити, що в разі порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, дитячий зростаючий організм не отримує необхідної кількості вітамінів і поживних речовин. У зв’язку з цим вкрай важливо не нехтувати перерахованими вище симптомами, а звернутися до лікаря, щоб виявити проблеми на ранньому етапі її розвитку і здійснити результативне лікування.

Так, під час консультації фахівець проведе огляд вашої дитини, збере відомості про розвиток дитини, особливості дієти, а також вислухає наявні скарги. При необхідності лікар призначить додаткові дослідження (УЗД органів черевної порожнини, УЗД печінки, УЗД підшлункової залози, фіброгастроскопію, лабораторні дослідження). У комплексі дані заходи дозволять поставити правильний діагноз, а також підібрати ефективне лікування.

Консультація дитячого гастроентеролога та лікування гастроентерологічних захворювань в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

Нагадуємо, що в нашій клініці веде прийом Тонєв Валерій Миколайович – лікар-гастроентеролог, ендоскопіст, дієтолог вищої категорії, який веде прийом, як дорослих, так і дітей. Так, на підставі отриманих результатів діагностики наш фахівець складе план лікування, який дозволить вирішити наявну проблему. Лікування може включати в себе, як призначення дієти, проведення фізіопроцедур, вживання певних лікарських препаратів і т. д. будемо раді допомогти Вам і вашій дитині!

Вам будет также интересно

Комментарии: