<
Половые инфекции – знакомые незнакомцыСтатті 

Статеві інфекції – знайомі незнайомці

Про існування інфекцій, що передаються статевим шляхом, знають всі. Ми часто чуємо про небезпеку зараження ВІЛ, сифіліс, ну, може нам знайомі ще кілька назв хвороб, ліки, від яких часто рекламують по телевізору. Але, на жаль, список статевих інфекцій досить широкий і нас можуть вразити абсолютно незнайомі нам захворювання.

Навіть дотримуючись необхідних заходів обережності, повністю виключити ймовірність зараження не можна. У цьому випадку саме своєчасне виявлення проблеми та призначення адекватного лікування стануть рятівниками ситуації. Тому в цій статті зупинимося на тому, коли, де і які аналізи потрібно здавати для діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом?

 

Діагностовані статеві інфекції

Статеві інфекції дуже різноманітні, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) мають специфічні прояви, але іноді дуже схожі між собою, а іноді зовсім не дають про себе знати. Але лабораторна діагностика дозволяє відрізнити, розпізнати всі відомі види інфекцій і підібрати правильне і ефективне лікування. ЗПСШ умовно поділяють на кілька груп залежно від типу їх збудника:

  • вірусні інфекції: генітальний герпес, загострені кондиломи, що викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ), цитомегаловірус (ЦМВ), гепатити всіх типів, а також вірус імунодефіциту ВІЛ;
  • бактеріальні інфекції: гонорея, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, сифіліс;
  • грибкова інфекція: кандидоз (молочниця);
  • протозойні інфекції: трихомоніаз;
  • паразитарні захворювання: фтириаз (лобкової педикульоз), короста.

 

Методи лабораторної діагностики

Для виявлення статевих інфекцій в якості матеріалу для аналізу може бути використана венозна кров пацієнта; матеріал з піхви, уретри, цервікального каналу у жінок; виділення з уретрального каналу, еякулят і сеча.

Основними методами дослідження є: мікроскопічний, культуральний (бакпосев), серологічний – визначення антитіл до збудників інфекцій, метод полімерно-ланцюгової реакції (ПЛР) – пошук ДНК збудників. При цьому кожен вид матеріалу можна досліджувати різними способами.

Потрібно розуміти, що для достовірності діагнозу іноді може знадобитися проведення декількох видів лабораторної діагностики. Також варто врахувати, що в певних ситуаціях аналіз може дати хибно – негативний результат. Наприклад, інкубаційний період деяких інфекцій може тривати близько 2-х тижнів, і, якщо після зараження пройшло всього кілька днів, в цьому випадку доцільним буде проведення повторного дослідження через певний проміжок часу.

 

Показання до призначення аналізу

Будь-яка доросла людина, що живе статевим життям повинна регулярно 1 раз на рік проходити обстеження на наявність статевих інфекцій. Адже навіть використання презерватива не дає 100% захисту, ризик зараження, хоч і маленький, але залишається. Деякі інфекції мають властивість передаватися контактно-побутовим способом. І звичайно, є серйозний ризик передачі статевої інфекції під час пологів від матері дитині.

Аналізи на урогенітальні інфекції є обов’язковими для отримання санітарної книжки при влаштуванні на роботу. І вже зовсім необхідно пройти обстеження тим, кого турбує поява таких ознак:

  • хворобливі відчуття при статевому акті, сечовипусканні;
  • різні висипання, свербіж в області статевих органів;
  • виділення зі статевих органів, що мають неприємний запах, незвичайний колір, консистенцію.

Слід пам’ятати, що в окремих випадках симптоми статевих інфекцій мають властивість зникати самостійно без будь-якого лікування, при цьому хвороба залишається, прогресує, а людина може заразити свого партнера.

 

Де здати аналізи на статеві інфекції в Харкові

Медичний центр ЦМЕІ пропонує комплекс лабораторних досліджень на статеві інфекції. У будь-якому з пунктів забору аналізів ЦМЕІ ви зможете швидко і комфортно перевірити себе і свого партнера.Ми пропонуємо аналізи, як на окремі види статевих інфекцій, так і можливість провести комплексне обстеження «Пакет № 5.6.3 Урогенітальне здоров’я».

При необхідності в нашому медичному центрі ви зможете отримати консультації фахівців в області урогенітальних захворювань: гінеколога для жінок, уролога для чоловіків. А також пройти додаткове УЗД обстеження: УЗД матки і придатків, УЗД передміхурової залози. Запис на консультації здійснюється за телефонами +380 (572) 65-18-75, +380 (57) 703-62-24, +38 (073) 036-60-56.

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам