<
Вирусные инфекции. Их особенности и диагностикаСтатті 

Вірусні інфекції. Їх особливості і діагностика

Шановні пацієнти! Сьогодні ми хочемо звернути Вашу увагу на основні вірусні інфекції, з якими найчастіше звертаються пацієнти в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ». Що вони собою являють? Як проявляються? Яка діагностика необхідна? Пропонуємо розібратися, ознайомившись з цією статтею.

Герпес. Що слід знати про дане захворювання?

На сьогоднішній день герпес є одним з найпоширеніших захворювань людини. Ряд європейських досліджень підтверджують той факт, що в світі 90% населення заражені даним типом вірусу. Що стосується джерела зараження, то їм є хвора людина, у якої вірус є на епітелії слизових оболонок. Характерним проявом захворювання є поява висипу, які багато хто з нас називають простудою. При появі перших симптомів герпесу рекомендується звернутися до фахівця, який підбере відповідний вид терапії.

Також хочемо звернути Вашу уваги не деякі правила, які дозволять Вам не погіршити проблему і захистити від зараження своїх рідних:

  • Намагайтеся не доторкатися до місця ураження, якщо ж контакт все стався, то необхідно якісно вимити руки;
  • Використовуйте індивідуальний рушник і посуд;
  • Ні в якому разі не видавлюйте наявні «бульбашки» і не зривайте скоринки, це може стати причиною додаткового інфікування шкірних покривів;
  • До повного одужання рекомендується виключити всі види близького контакту (поцілунки, оральний статевий контакт);
  • У тому випадку, якщо Ви користуєтеся контактними лінзами, то для їх зволоження використовуйте спеціальні засоби, а не слину;
  • Призначений лікарем противірусний засіб в обов’язковому порядку необхідно наносити спеціальними паличками, а не пальцями.

 

Вірус Варіцелла-Зостер. Що варто знати про захворювання?

Даний вірус є вірусом герпесу 3 типу і стає причиною появи і розвитку таких захворювань як: вітряна віспа або вітрянка, а також оперізуючий герпес або оперізуючий лишай. Як правило, перше зараження відбувається в дитячому віці і протікає воно у вигляді вітрянки у відносно легкій формі. Згідно зі статистикою до 12-15 років інфікується до 90% дітей.

Надалі вірус знаходиться в неактивному стані. Однак часті стрес, зниження імунітету призводять до реактивації або «пробудженню» вірусу, в результаті чого відбувається розвиток оперізуючого лишаю. Характерним проявом захворювання є наявність висипу і хворобливі відчуття в області висипання.

Діагноз в більшості випадків ставиться на підставі скарг хворого і результатами огляду місць висипу. Що стосується лікування, то воно підбирається в залежності від віку пацієнта, також ймовірності розвитку ускладнень.

 

Вірус Епштейна-Барра (ВЕБ). Основні прояви

ВЕБ є вірусом герпесу 4 типу. Важливо відзначити, що їм заражені близько 90% дорослого населення світу. Джерелом інфекції є хворі гострими і хронічними формами інфекції, які виділяють вірус у зовнішнє середовище зі слиною, носоглоточной слизом. Більш детальну інформацію про дане захворювання, стосовно його проявів і лікування Ви можете в статті «Вірус Епштейна-Барра. Причини. Симптоми. Лікування ».

Вірус папіломи людини. У чому небезпека захворювання?

Зовсім недавно в статті «Вірус папіломи людини (ВПЛ) різних типів. Особливості діагностики »ми з Вами вже докладно розглядали способи передачі ВПЛ, характерні симптоми і методи діагностики. Однак хочемо нагадати про те, що вірус папіломи людини є єдиною групою вірусів, що призводять до утворення злоякісних пухлин (рак шийки матки зовнішніх статевих органів, ануса, карцинома і ін.). Тому при перших симптомах захворювання слід обов’язково звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Діагностика вірусних інфекцій в Харкові

Ми не втомлюємося Вам нагадувати про те, що запорукою призначення ефективного лікування, і, як наслідок, швидкого одужання є якісно проведена діагностика, основою якої є проведення лабораторних досліджень. Яких саме?

Основна роль в даному питанні відводиться дослідженню методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), яке дозволяє визначити наявність ДНК вірусу максимально точно і швидко, а головне – на ранній стадії ураження організму вірусом.

Де здати аналізи на Салтівці?

Шановні пацієнти, нагадуємо Вам, що здати аналізи за доступною ціною Ви можете в лабораторії «ЦМЕІ» біля станції метро Героїв Праці. Ознайомитися з адресами і телефонами пунктів забору аналізів Ви можете в розділі «Контакти». Бережіть своє здоров’я!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам