Гинекологические анализы на инфекцииСтатті 

Гінекологічні аналізи на інфекції

Гінекологічні інфекції – дуже делікатна тема для кожної дівчини і жінки. Вони можуть мати різні причини появи. Іноді пов’язані з статевим актом-інфекції передаються статевим шляхом (ІПСШ), в іншому випадку – передаються від матері дитині при пологах, або можуть бути пов’язані з наявністю запальних процесів в інших органах і системах. Проте, здоров’я жінки – це турбота про її щасливе майбутнє, про здоров’я її дитини.

Потрібно сказати, що гінекологічні інфекції не завжди мають явні ознаки своєї присутності, але уважне ставлення до свого організму і регулярне відвідування лікаря – гінеколога 1 раз на рік дозволить вчасно виявити захворювання і своєчасно пройти лікування. Підказками про можливі проблеми можуть стати: біль внизу живота, свербіж, печіння в області статевих органів, зміна виділень (поява специфічного запаху, зміна кольору і ін.).

Як правило, незважаючи на наявність або відсутність скарг, консультація гінеколога, включає в себе: огляд на гінекологічному кріслі, УЗД – матки і придатків, взяття певних аналізів. Найбільш інформативними показниками, щоб підтвердити або спростувати наявність інфекційного процесу в даному випадку є результати лабораторних досліджень. Далі розглянемо більш детально які аналізи необхідно здати для діагностики гінекологічних інфекцій.

Види аналізів в гінекології:

 • Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (бактеріоскопія). Найпростіший і в той же час важливий аналіз для виявлення інфекції. Є першим і обов’язковим етапом діагностики при наявності скарг, підготовці до гінекологічних операцій, постановці вагітних на облік, при плановому огляді. Матеріалом для дослідження є виділення з піхви (V), шийки матки (C) і уретри (U). Мазок дає загальну інформацію про мікрофлору. І дозволяє визначити: кількість лейкоцитів, еритроцитів, склад флори (паличкова, кокова), наявність гонококів, трихомонад, грибка, лактобацил та ін. У нормі спостерігається паличкова флора і поодинокі лейкоцити, інших складових в результаті бути не повинно.
 • Бактеріологічний посів. Більш чутливий метод діагностики, ніж мазок на мікрофлору. В ході дослідження проводиться культивування (ВИРОЩУВАННЯ) наявних бактерій в спеціальному середовищі. Допомагає виявити патогенні організми, навіть в дуже малих концентраціях. Матеріал для аналізу отримують тим же способом, що і при бактеріоскопії. Діагностична цінність даного методу полягає в тому, що він дозволяє визначити види збудників, їх кількість, умовну або явну патогенність. А також провести проби на резистентність (стійкість) мікроорганізмів до антибіотиків, що дозволяє правильно підібрати препарати для ефективного лікування.
 • ДНК-діагностика (метод ПЛР). Має на увазі виявлення ДНК збудника. Дослідження може проводитися кількома способами, але найбільш сучасним і точним є метод ПЛР (метод полімерно ланцюгової реакції). Ефективний при діагностиці прихованих інфекцій, таких як хламідіоз, мікоплазма, уреаплазма, генетальний герпес.
 • Визначення антитіл (серологічний аналіз крові). Діагностичне дослідження засноване на визначенні рівня і виду антитіл в крові, утворених у відповідь на появу того чи іншого збудника. Спосіб дозволяє встановити наявність патогенних організмів і визначити в якій формі протікає захворювання – гострої або хронічної.

При підготовці до вагітності важливим серологічним дослідженням є аналіз на основні, так звані, TORCH – інфекції (токсоплазма, краснуха, цитомегаловірус). Матеріалом для дослідження є венозна кров.

Важливо! Аналізів багато не буває. Кожен метод обстеження дає лікарю певний вид інформації, яка важлива для постановки правильного діагнозу, призначення лікування і його контролю.

Як правильно здавати аналізи?

Для отримання більшої достовірності та інформативності результатів лабораторної діагностики важливо дотримуватися деяких рекомендацій.

При здачі мазків:

 • не здавати мазок в дні менструації;
 • за 1-2 дні до аналізу бажано не вести статеве життя;
 • не використовувати вагінальні свічки, крему, не спринцюватися за добу до здачі аналізу;
 • прийом антибіотиків важливо закінчити за 3 тижні до здачі бактеріологічного посіву.

При здачі крові:

 • кров здається натщесерце (останній прийом їжі повинен бути за 8-12 годин до дослідження);
  легкий вечерю напередодні;
 • рекомендується за 1-2 дні виключити жирне, смажене, алкоголь.

Де здати аналізи в Харкові?

Отримати консультацію гінеколога, а також пройти повне діагностичне обстеження ви можете, відвідавши лікувально-діагностичний центр ЦМЕІ (метро Героїв праці). Наявність власної сучасної лабораторії дозволить здати всі необхідні аналізи за один прийом і за доступними цінами.

Вам будет также интересно

Leave a Comment